Голосування щодо податку на Кіпрі відкладено. Росія заявила про "конфіскацію чужих грошей"

18 березня 2013 в 15:32

Кіпрський парламент відклав обговорення скандального податку на депозити, що викликав бурю обурення не тільки серед жителів острова, але і в Росії.

Парламент Кіпру на добу відклав обговорення скандального питання про введення разового податку на банківські депозити, що викликав обурення вкладників і обурення в Росії, де багато бізнесменів тримають свої гроші у кіпрських банках.

Як повідомив спікер парламенту Яннакіс Оміру, засідання почнеться 19 березня о 18:00 за місцевим часом. За його словами, затримка викликана необхідністю дати уряду час на внесення поправок до угоди про надання Кіпру, економіка якої переживає важку кризу, пакету допомоги з боку ЄС і МВФ.

За даними ЗМІ, в уряді, зокрема, розглядають можливість зменшити обсяг списань з невеликих депозитів до трьох відсотків.

Нагадаємо, однією з умов кредиту Єврогрупи у розмірі 10 млрд євро стало одномоментне списання зі всіх банківських рахунків Кіпру частини коштів: як очікується, становитиме податок 6,75% на вклади до 100 тис. євро і 9,9% на вклади більше цієї суми.

На думку оглядачів, одним з ключових чинників при ухваленні цього рішення стала наявність у банківській системі Кіпру значної кількості грошових коштів з Росії. Низка європейських країн стурбована тим, що кіпрські банки використовуються росіянами для відмивання грошей.

Обсяг коштів, які російські клієнти зберігають у кіпрських банках, оцінюється приблизно у 30 млрд доларів. Українські громадяни, за неофіційними оцінками, можуть зберігати у кіпрських банках до 20 млрд євро.

Росія вже гостро відреагувала на рішення влади Кіпру. Президент Володимир Путін назвав запропонований податок на банківські вклади "несправедливим, непрофесійним і небезпечним".

Прем'єр Дмитро Медвєдєв, зі свого боку, відзначив, що Росія буде змушена внести корективи у свої відносини з Кіпром. За його словами, рішення кіпрської влади є дивним і суперечним і виглядає просто як конфіскація чужих грошей".

Про це ж заявив і міністр фінансів РФ Антон Сілуанов. За його словами, дії кіпрської влади можуть вплинути на позицію Росії з питання про реструктуризацію кредиту, раніше виданого середземноморській республіці російською стороною.

На вихідних новина про введення податку викликала паніку на острові. Тисячі кіпріотів шикувалися в черги до банкоматів, щоб встигнути зняти гроші до того моменту, коли угода може набути чинності.

У багатьох банкоматах готівкуа швидко закінчилася, інші банки різко обмежили максимальну суму видачі. Між тим кіпрське агентство новин з посиланням на Центральний банк повідомило, що банкомати у всіх районах країни працюють нормально і справно забезпечуються грошима.

У понеділок, 18 березня, на Кіпрі відзначається національне свято, тому банки не працюють. Поки невідомо, чи відкриються вони у вівторок до проведення голосування щодо податку. Раніше повідомлялося, що місцевим банкам заборонено здійснювати грошові перекази, щоб до введення нового збору клієнти банків не вивели свої кошти з депозитів.

Читайте також:

Рішення Кіпру врятувати економіку за рахунок вкладників обвалило євро

Шість країн ЄС розслідують справу про відмивання "брудних" російських грошей

Агентство S&P попередило про загрозу дефолту Кіпру

За матеріалами: Бі-бі-сі
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • простак 18 марта, 16:21 За оцінками російських грошей на Кіпрі десь біля 30 млрд євро. Звичайно вони не хочуть віддати біля 3 млрд з "нажитого чесною і непосильною працею". А якщо ще і списки опублікують, скільки і з кого зняли податку! То це ж буде відомо скільки має Путін і Медвєдєв на своїх рахунках в кіпрському офшорі! Уявляєте, державну таємницю оприлюднити! Ось і дивився на Путіна, на його перекошене від люті лице, коли він говорив про цю кіпрську проблему, - а рильце то в пушку! Чогось нікому з них не спливло на думку коментувати наміри України ввести податок на депозити. Видно не мають грошей в наших банках. Дивно, що наші доморощені "алігархі" до сих пір мовчать. Видно ще не розшурупали, в чому тут фішка? Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...