Топ Новини

Глава Держземагентства запевняє, що земельна реформа не призведе до збезземелювання селян

7 жовтня 2011 в 09:55
За нинішньої недосконалої законодавчої бази в частині ринку землі все йде до того, що всі землі і сільське господарство будуть контролюватися сімома або десятьма агрохолдингами. А земельна реформа спрямована в інший бік, і її головне завдання - не допустити збезземелювання селян.
agro_protest_fermerov_agrarii_zemlya_budjet_selyanam.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив глава Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко. Для цього, за його словами, необхідно передбачити максимум можливих обмежувачів та інструментів, один з яких - створення державного земельного банку, діяльність якого буде спрямована на підтримку і підвищення рентабельності дрібного та середнього бізнесу на селі.

«Після вступу в силу закону про ринок землі її власники саме й одержать можливість використати той капітал, що у них є, — їхні паї. Вони зможуть не тільки здати їх в оренду, причому тепер уже за більш прийнятною ціною, продати, подарувати або передати в спадщину, а й самостійно чи колективно господарювати на ній, одержавши під заставу свого паю потрібний грошовий ресурс для розвитку господарства. І згодом ці можливості тільки збільшуватимуться, оскільки з розвит­ком ринку землі її ціна, як і розмір орендної плати неминуче зростатимуть», - пообіцяв чиновник.

За його оцінками, після появи ринку вартість одного гектара сільгоспугідь складе в середньому близько 300 євро. «Але це, звичайно, явно занижена ціна, оскільки в тій же Центрально-Східній Європі в таких країнах, як Угорщина чи Польща, де сільськогосподарські землі значно нижчої якості, ніж у нас, вони коштують як мінімум на порядок дорожче — три-п’ять тисяч євро та вище. А в країнах Західної Європи ціна взагалі починається від 10 тис. євро», - додав С. Тимченко.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю з Сергієм Тимченком.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...