Глава Держгеокадастру розповів, як і кому країна зібралася продавати мільйон гектарів

20 березня 2016 в 17:40

Максим Мартинюк впевнений, що такий пілотний проект дозволить запустити ринковий механізм та ввести землю в економічний оборот.

земля
Мартинюк запевнив, що продажу в одні руки не буде
mriya.net

1 мільйон гектарів землі, яка перебуває у державній власності і яку раніше запропонував продати Яценюк, - це сотні наділів по 20-200 га у всіх областях, які будуть продаватися протягом двох років.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив глава Держгеокадастру Максим Мартинюк.

За його словами, у відомстві бачать близько 2 млн га незайнятої і нікому не переданої у користування землі.

Читайте також: В Україні через брак законодавства землю громад можуть відібрати агрохолдинги

"Згідно з даними кадастрового реєстру, у нас є трохи більше 10 млн га державних земель. Як правило, вони або здані в оренду, або перебувають у господарському віданні держпідприємств. Наприклад, понад 1 млн га володіють підприємства та інститути, наприклад садівництва й рослинництва Академії наук. Водночас ми в кадастрі бачимо близько 2 млн га незайнятої та нікому не переданої в користування землі", - заявив Мартинюк.

За його словами, жодного продажу в одні руки не готується.

"Ніякого продажу в одні рук не готується. Жодного окремого масиву землі ні в мільйон гектарів, ні навіть у кілька тисяч попросту немає. Це будуть сотні наділів по 20–50–100, може, 200 га в усіх 25 областях. Процес продажу цих наділів, за нашими прогнозами, триватиме близько двох років. Повторюся, ці ділянки будуть продаватися на сотнях прозорих аукціонів, які пройдуть у всіх областях країни. У результаті ми одержимо нарешті ринкову ціну для різних ґрунтів і регіонів", - зазначив глава Госгеокадастра.

Мартинюк впевнений, що буде великий інтерес інвесторів до торгів, тому що найвищу ціну заплатять ті, хто реально має намір займатися сільським господарством на цих землях, отримавши їх у приватну власність.

"А державі після десятиліть мораторію такий пілотний проект нарешті дозволить запустити ринковий механізм, ввести землю в економічний обіг і наситити частину галузей кредитним ресурсом", - зазначив він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк раніше закликав в рамках проведення аграрної реформи продати 1 мільйон гектарів землі, яка перебуває у державній власності.

Повне інтерв'ю з головою Держгеокадастру Максимом Мартинюком  "У нас є завдання запустити ринковий механізм, увести землю в економічний обіг і наситити частину галузей кредитним ресурсом" читайте у свіжому випуску тижневика "Дзеркала тижня. України".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...