Топ Новини

«Газпром» не відмовиться від «Південного потоку» через українську трубу

28 грудня 2011 в 10:04
Навіть у разі досягнення домовленості щодо управління газотранспортною системою (ГТС) України «Газпром» не відмовиться від проекту газопроводу «Південний потік». Про це заявив заступник голови газового холдингу Олександр Медвєдєв.
medvedev_alexandr.jpg
gazprom.ru

«Якщо навіть порахувати «Північний потік», «Південний потік», Nabucco, СПГ порахувати, все одно дефіцит постачань газу до Європи - 15-20 мільярдів кубометрів" - сказав він, відповідаючи на питання, чи може «Газпром» відмовитися від проекту «Південний потік» у разі досягнення домовленостей щодо створення СП з управління ГТС України.

Нагадаємо, Україна виступає проти будівництва газопроводу «Південний потік», який є прямим конкурентом української газотранспортної системи (ГТС). Київ заявляє, що вартість реалізації цього проекту у рази перевищує можливі інвестиції в українську ГТС, які можна вкласти і тим самим збільшити пропускну здатність українського маршруту постачань газу до Європи.

Як писало раніше ZN.UA, за оцінками експерта Центру Разумкова Володимира Омельченка, після будівництва першої і другої черг «Північного потоку» обсяги транзиту газу по території України можуть скоротитися з сьогоднішніх 100 млрд до 70-80 млрд кубометрів на рік.

У свої оцінки експерт не закладає фактор запуску «Південного потоку», оскільки вважає малоймовірним його будівництво (на думку В.Омельченка, шанси запуску «Південного потоку» складають лише 40%).

26 грудня голова російського «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що реалізація проекту будівництва газопроводу «Південний потік» буде залежати від перемовин з Україною.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...