Топ Новини

"Газпром" наполягає на неможливості зниження Україною обсягів закупівлі газу у 2012 році

12 січня 2012 в 12:29
Контрактний обсяг закупівлі газу Україною у 2012 році не може бути знижено до необхідного Україні рівня у 27 млрд куб. м на рік. Про це заявив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.
gas_komforka_19.JPG
Андрей Товстыженко, ZN.UA

Він пояснив, що, "відповідно до контракту, зміна річних обсягів у принципі не може перевищувати 20%". "У 2012 році, як усім відомо, контрактний обсяг постачань становить 52 млрд куб. м, і навіть суто теоретично не може бути знижений до 27 млрд куб. м", - сказав С.Купріянов.

У прес-службі російського монополіста підкреслили, що контракт терміном на 10 років, підписаний у 2009 році між "Газпромом" і "Нафтогазом України", можливості зміни обсягів закупівлі газу в односторонньому порядку не передбачає.

Зокрема відповідно до п. 2.2.3. контракту, "річну контрактну кількість (РКК) може бути змінено за згодою сторін не пізніше, ніж за шість місяців до початку відповідного року постачань. Згоду сторін з питання зміни РКК має бути здійснено у письмовій формі".

С.Купріянов заявляє, що "ніякі документи про зміну обсягів постачань російського газу в Україну не підписувалися". При цьому він "особливо підкреслює", що питання про зменшення обсягів "на численних перемовинах про зниження з 2012 року ціни на російський газ українською стороною не порушувалося взагалі".

Нагадаємо, що вранці 11 січня міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко у черговий раз заявив, що Україна практично у два рази - з 52 до 27 млрд куб. метрів - скорочує закупівлю природного газу у Росії. У відповідь на це глава "Газпрому" Олексій Міллер на зустрічі з президентом РФ Дмитром Медвєдєвим заявив, що це всього лише "одностороннє рішення України", і домовлятися потрібно було за півроку. До цього глава «Газпрому» О.Міллер заявляв, що НАК «Нафтогаз України» в будь-якому випадку повинна буде оплачувати щорічно не менше 33 млрд кубометрів газу згідно з підписаними у 2009 році контрактами на умовах «бери або плати».

При цьому ще початку вересня 2011 року президент України Віктор Янукович повідомив, що Україна офіційно повідомила РФ про зниження обсягів закупівлі газу.

Як заявляв раніше Ю.Бойко, Україна протягом наступних чотирьох років має намір більш ніж утричі скоротити імпорт російського газу (з близько 40 млрд на сьогодні до 12,5 млрд куб м в 2015 році) шляхом нарощування власного видобутку з 20 до 25 млрд кубометрів, а також заміщення газу вугіллям та підвищення енергоефективності.

Разом з тим, за словами Ю.Бойка, якщо «Газпром» наполягатиме на необхідності закупівлі «Нафтогазом» російського газу у надмірних обсягах, Україні доведеться експортувати газ власного видобутку.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...