Топ Новини

«Газпром» готовий дати знижку, якщо Україна подвоїть закупівлю газу

18 грудня 2012 в 15:28
У "Газпромі" назвали допустиму знижку на газ для України - близько $70. Проте натомість російська газова монополія хоче збільшити обсяг постачань газу з 18 до 40 млрд куб. м.
24.jpg
gazprom.ru

«Газпром» допускає, що середньорічна ціна постачань природного газу Україні в 2013 році складе 2 за 1 тис. куб. м. Таким чином, газова знижка складе . Натомість російська газова монополія хоче, щоб обсяг постачань був на рівні 40 млрд куб. м - удвічі більше, ніж раніше було заявлено українським урядом. Про це Агентству газової інформації (АГІ) повідомило джерело, знайоме з планами компанії.

Джерело також зазначило, що експорт природного газу в далеке зарубіжжя прогнозується в 2013 році на рівні 151,8 млрд куб. м; прогноз ціни - 9,7 за 1000 куб. м.

У лютому цього року «Газпром» прогнозував на 2012 рік середню ціну постачань газу в Європу на рівні 5 за 1 тис. куб. м у порівнянні з 4 в 2011 році.

Ціна імпортованого НАК «Нафтогаз України» у країну російського природного газу в першому кварталі 2012 року склала близько 6 за 1 тис. куб. м, у другому - близько 5 за 1 тис. куб. м., в третьому - 6. У четвертому кварталі поточного року ціна прогнозується на рівні 7 за 1000 куб. метрів.

Середньорічна ціна на російський газ
, закладена у проекті держбюджету на 2013 рік, - 1 за 1 тис. куб. м.

При цьому Україна планує скоротити закупівлі природного газу у «Газпрому» через його дорожнечу в 2012 році до 27 млрд куб. м, а в 2013 році - до 18 млрд куб. м. Однак в цей обсяг не входить ще близько 8 млрд куб. м газу, що купується компаніями українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

В даний час ціна постачань російського газу в Україну розраховується згідно з підписаним у січні 2009 року на 11 років контрактом «Газпрому» і «Нафтогазу України»: вона визначається раз на квартал, виходячи з середньої ціни нафтопродуктів за минулі дев'ять місяців на європейському ринку. До цієї ціни застосовується знижка в 30%, але не більше 0 за 1 тис. куб. м, отримана в 2010 році за продовження на 25 років оренди бази Чорноморського флоту.

Україна вважає, що базова ціна в 0 за 1 тис. куб. м в цій формулі завищена і повинна становити близько 0 за 1 тис. куб. м. Однак дворічні спроби Києва домогтися її перегляду поки безрезультатні.

Експерти вважають, що Росія може піти на зниження ціни в обмін на отримання в повну або часткову власність української газотранспортної системи та / або приєднання України до Митного союзу.

Читайте також:

У МЗС не вважають Україну незалежною державою через російський газ

Європа готова модернізувати ГТС України з Росією

Янукович: Високі ціни на газ ведуть до втрати Росією українського ринку
 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...