Топ Новини

«Газпром»: Час для обговорення обсягів поставок газу з Україною пройшов

12 січня 2012 в 17:54
НАК «Нафтогаз Україна» пропустила час для обговорення обсягів поставки природного газу в 2012 році, заявив офіційний представник ВАТ «Газпром» Сергій Купріянов.

«Час для дискусій про контрактні кількості в новому році Україна прогавила. І, на жаль, вкотре доводиться нагадувати нашим українським друзям, що умови постачання газу на ринку визначаються тільки контрактом і не можуть змінюватися тими чи іншими листами в односторонньому порядку», - заявив представник «Газпрому», коментуючи заяви «Нафтогазу» про своєчасне направлення в концерн заявки на зниження обсягів поставки у цьому році.

С.Купріянов також висловив думку, що Україна не буде в 2012 році вести переговори про рівень ціни на газ. «Мабуть, він їх повністю влаштовує. А будуть намагатися домовитися про обсяги на 2013 рік у встановленому контрактом порядку», - додав представник «Газпрому».

Нагадаємо, раніше «Нафтогаз» оприлюднив лист на адресу «Газпрому» про зниження обсягів закупівлі газу в російського концерну, датований 20 травня 2011 року. Таким чином, відзначають у НАК, компанія своєчасно, тобто за шість місяців, попередила про зниження обсягів закупівлі природного газу.

Нагадаємо, що вранці 11 січня міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко вкотре заявив, що Україна практично вдвічі - з 52 до 27 млрд куб. метрів - скорочує закупівлю природного газу в Росії. У відповідь на це глава «Газпрому» Олексій Міллер на зустрічі з президентом РФ Дмитром Медведєвим заявив, що це всього лише «одностороннє рішення України», і домовлятися потрібно було ще за півроку. До цього глава «Газпрому» О.Міллер заявляв, що НАК «Нафтогаз Україна» в будь-якому випадку повинна буде оплачувати щорічно не менше 33 млрд кубометрів газу згідно з підписаними в 2009 році контрактами на умовах «бери або плати».

Водночас ще на початку вересня 2011 року Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна офіційно повідомила РФ про зниження обсягів закупівлі газу.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , , ЛІГАБізнесінформ , Українські новини ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...