Топ Новини

Фонд гарантування вкладів вважає свою платоспроможність більш ніж достатньою

6 жовтня 2012 в 19:37
Потенціал вітчизняної системи гарантування вкладів, як і в інших країнах, включає в себе не тільки ресурси ФГВФО, але й можливості НБУ та уряду
grivni_korrupciya10.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Співвідношення обсягу накопичених коштів у Фонді гарантування вкладів фізосіб (наразі перевищує 6 млрд грн.) до суми застрахованих депозитів сягає більш ніж 3,2%, у той час як стандартом в ЄС вважається показник 2%.

Про це розповів заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик під час круглого столу, який організувала ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

За словами Оленчика, потенціал вітчизняної системи гарантування вкладів, як і в інших країнах, включає в себе не тільки ресурси ФГВФО, але й можливості НБУ та уряду.

«Страховик депозитів завжди акумулює тільки оперативний резерв. Для чого виймати з оперативних оборотів банків величезну суму грошей на всякий випадок? Якщо цих коштів буде недостатньо, законом абсолютно чітко визначено механізм, як ми діємо в цьому випадку. Ми маємо право відразу звернутися за короткостроковим кредитом до НБУ, а у випадку, якщо провали більш серйозні і доводиться виплачувати набагато більші суми і це займає більше часу, можемо звернутися до уряду», - зауважив представник Фонду гарантування вкладів.

У свою чергу директор Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду НБУ Наталія Іваненко констатувала, що Національний банк вніс необхідні зміни до нормативної бази, відпрацювавши необхідні регламенти надання кредитів Національним банком ФГВФО, коли виникне потреба.

Вкладникам збанкрутілих банків компенсуватимуть не менше 150 тис. грн

«У нас підписана угода про співробітництво з Фондом гарантування вкладів. Документ вийшов дійсно безпрецедентний. Наша співпраця відбуватиметься не тільки впродовж процедури виведення неплатоспроможних банків з ринку, але і нагляду за банками в рамках нового закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», - зазначила Н. Іваненко.

Заступник голови правління «Дочірнього банку «Сбєрбанку Росії» Ірина Князева позитивно оцінили потенційний вплив у цілому на банківський сектор удосконалення системи гарантування вкладів. Голова ж правління «Надра Банку» Дмитро Зінков уточнив, що про ефективність оновленої «гарантійної» системи можна буде судити після її апробації на практиці.

При цьому голова правління «Ерсте-Банку» Павел Цетковський звернув увагу, що ФГВФО сам по собі є інструментом «лікування наслідків», а не «запобігання причинам» виникнення проблем. А передумовою для реалізації негативних сценаріїв, як відомо, зазвичай стає саме неповернення фінустановам виданих кредитів. З огляду на це, у т.ч. в інтересах вкладників є оптимізація захисту прав кредиторів та роботи судової системи.

Читайте также:

НБУ: Вкладчики должны более ответственно выбирать банки

В Партии регионов против отмены гарантий по валютным вкладам

Эксперты: Если будет кризис, закон о гарантировании депозитов придется обновлять

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...