Топ Новини

ExxonMobil офіційно оголошена переможцем конкурсу на розробку Скіфської нафтогазоносної площі

15 серпня 2012 в 10:12
Міністр екології та природних ресурсів підтвердив, що Україна обрала переможцем конкурсу щодо Скіфської площі пул компаній на чолі з Exxon.
vyshka_boyko.jpg
"Чорноморнафтогаз"

Переможцем конкурсу розробки нафтогазоносної Скіфської ділянки на шельфі Чорного моря стала група компаній на чолі з ExxonMobil. Про це 15 серпня заявив міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький.

Після укладення договору бюджет України отримає 325 млн доларів.

Нагадаємо, 3 серпня на участь у конкурсі щодо Скіфської нафтогазоносної ділянки на шельфі Чорного моря надійшли дві заявки - від компанії LUKOIL Overseas Ukraine BV, а також від консорціуму з чотирьох компаній (ExxonMobil Exploration and Production Ukraine BV, британсько-нідерландської Shell, Petrom (Румунія, «дочка» австрійської OMV) і НАК «Надра України»). Зазначалося, що оператором угоди з розподілу прибутку у консорціумі виступає ExxonMobil.

Площа Скіфської ділянки становить 16,69 тис. кв. км. Територія ділянки межує з о. Зміїний. Сумарні інвестиції в розробку ділянки раніше оцінювалися у 10-12 млрд дол, прогнозований обсяг видобутку природного газу - 3-4 млрд куб. м на рік, надходження в бюджет - 80-90 млрд грн.

Зазначимо, що Україна має намір знову виставити на конкурс Фороську нафтогазоносну ділянку на шельфі Чорного моря, на яку не надійшло жодної заявки при першому його проведенні.

Нагадаємо, в інтерв'ю ZN.UA міністр екології Едуард Ставицький повідомив, що "6 млрд грн коштів, отриманих за допуск іноземних компаній до шельфу", витратять на виплату соцініціатив президента Віктора Януковича.

Читайте також:

Україна змогла зацікавити інвесторів видобутком газу лише на одній ділянці шельфу Чорного моря

Податкові нововведення ризикують відлякати Shell і Chevron від видобутку сланцевого газу в Україні

6 млрд грн за допуск іноземних компаній до шельфу витратять на соцініціативи Януковича

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...