Топ Новини

Єврозона залишила Грецію без грошей, але дала час на реформи

13 листопада 2012 в 09:03
Єврогрупа відклала рішення про виділення Греції чергового траншу до 20 листопада. Афіни бояться, що якщо гроші не надійдуть найближчим часом, країну очікує банкрутство.
greeceflag_euro.jpg
- коллаж ZN.UA

Міністри фінансів єврозони відклали виділення Греції чергового траншу фінансової допомоги в розмірі 31,5 млрд євро.

Разом з тим Єврогрупа погодилася дати Афінам, що страждають від боргової кризи, додатковий термін - ще два роки, до 2016-го - на проведення економічних реформ і скорочення бюджетного дефіциту.

- Греція просить Європу дати країні «більше часу», а не грошей

Раніше глава уряду Греції Антоніс Самарас заявляв, що «все, що потрібно Греції, це трохи більше повітря, аби підштовхнути економіку до зростання і збільшити бюджетні доходи».

На нараді 12 листопада серед кредиторів Греції виникли розбіжності з приводу того, як забезпечити реалістичний рівень державної заборгованості країни. Переговори було вирішено продовжити 20 листопада.

Для отримання чергового траншу Греція повинна була розробити бюджет на 2013 рік, що передбачає серйозне скорочення пенсій і виплат та підвищення податків.

Парламент проголосував за документ на тлі масових акцій протесту. Однак тепер міністри країн єврозони наполягають, що Греції залишилося вжити ще «кілька незначних заходів», аби отримати фінансову допомогу.

Грецький прем'єр Антоніс Самарас заявив, що якщо транш не буде виділений в найближчі дні, країну очікує банкрутство.

Відстрочка виконання всіх зобов'язань Греції до 2016 року повинна дати час Афінам досягти первинного профіциту бюджету, тобто позитивного сальдо до виплати заборгованості.

Однак ця відстрочка супроводжується великою часткою ризику, бо програма жорсткої економії може втратити політичну підтримку в Греції, а податково-бюджетна консолідація може здійснити негативний вплив на економіку. Окрім того, існує можливість того, що політика жорсткої економії буде оскаржена в суді.

Читайте також:

Греція прийняла кризовий бюджет на 2013 рік в надії на нові кредити

Загальний страйк у Греції: протестуючі кидають каміння і пляшки, поліція застосувала сльозогінний газ

Греція має намір вийти з кризи за рахунок великого родовища газу

Греція знайшла новий спосіб порятунку економіки — вимагати від Німеччини відшкодувати збитки від нацистської окупації

За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...