Євросоюз посилив правила для рейтингових агентств

28 листопада 2012 в 07:26
Відповідальність за прогнози рейтингових агентств підвищиться. Нові норми були узгоджені Європейською комісією, Європарламентом та представниками країн-членів ЄС.
0,,15666409_401,00.jpg
dw.de

Європейський Союз запровадив більш жорсткі правила, що регулюють діяльність рейтингових агентств. Надалі вони зобов'язані ґрунтовніше, ніж раніше, обґрунтовувати свої рішення та нести відповідальність за помилкові оцінки, повідомляє інформагентство dpa. Нові норми були узгоджені Європейською комісією, Європарламентом та представниками країн-членів ЄС.

Зокрема, рейтинговим агентствам наказується виступати з прогнозами в оголошені заздалегідь терміни. Відбуватися це не повинно до того, як відкриваються біржі. Крім того, агентства будуть зобов'язані пояснювати, на підставі яких критеріїв було прийнято рішення.

Напередодні і під час фінансової та боргової кризи в Європі оцінки трьох провідних рейтингових агентств Standard&Poor's, Moody's і Fitch не раз викликали гостру критику. Експертів агентств, наприклад, звинувачували в тому, що вони давали найвищі оцінки цінних паперів, які згодом виявилися "токсичними". Закиди також були пов'язані зі зниженням рейтингу окремих держав у вкрай чутливі для них періоди, коли приймалися важливі рішення про шляхи виходу з кризи.

У той же час ряд експертів вважають введені посилення недостатніми. Критики звертають увагу на те, що в ході обговорення деякі обмеження були пом'якшені. Зокрема, було відхилено пропозицію утримуватися від прогнозів щодо окремих країн доти, поки не будуть узгоджені програми надання їм фінансової допомоги.

Читайте також:

Fitch погіршило рейтинги Кіпру з негативним прогнозом

Moody's позбавило Францію вищого кредитного рейтингу

S&P може знизити рейтинг Києва

Агентство Moody’s знизило рейтинг найстарішого банку світу до «сміттєвого» рівня

 

За матеріалами: , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...