Топ Новини

Європейський центробанк отримає право прямого нагляду над банками ЄС

31 серпня 2012 в 07:37
Погоджений на поточному тижні керівництвом Єврокомісії план позбавляє регулюючі органи країн-членів зони практично всіх повноважень щодо реструктуризації та ліквідації національних банків і передає їх ЄЦБ.
508176.JPEG
itar-tass.com

Єврокомісія розробила план реформи банківського сектору єврозони, ключовим елементом якого є передача прямого нагляду за 6 тис. банків Євросоюзу Європейському центральному банку (ЄЦБ). Про це повідомила сьогодні британська газета Financial Times.

"Погоджений на поточному тижні керівництвом Єврокомісії план позбавляє регулюючі органи країн-членів зони практично всіх повноважень щодо реструктуризації та ліквідації національних банків і передає їх ЄЦБ, - пише видання. - Для здійснення даної функції в ЄЦБ буде створена нова Наглядова рада".

"Поява в зоні євро єдиного наднаціонального органу щодо спостереження за банківським сектором є центральним положенням плану Єврокомісії і є значною зміною в механізмі роботи єврозони з моменту її утворення", - підкреслює газета. Вона вказує, що в минулому уряд Німеччини виступав проти надання ЄЦБ подібних широких повноважень і вважав, що контроль з боку ЄЦБ повинен обмежитися 20 - 25 найбільшими банками зони євро.

Офіційно план реформи банківського сектору єврозони голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу представить 12 вересня в Європарламенті у своїй щорічній промові про стан Євросоюзу. Для набуття чинності основні положення реформи мають бути затверджені самітом ЄС і Європарламентом.

Читайте також:

Меркель запропонувала підписати новий договір про Європейський союз

Агентство Fitch пригрозило країнам єврозони зниженням рейтингів

У країнах єврозони знову скоротився обсяг ВВП, експерти побоюються рецесії

Азаров запасся зерном та овочами, і з цим сподівається пересидіти кризу, що насувається з Європи

 

За матеріалами: The Financial Times , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...