Європейський центробанк оголосив радикальний план порятунку єврозони

6 вересня 2012 в 13:35
Європейський центральний банк буде в необмеженому обсязі купувати держоблігації країн єврозони. Таким чином, ЄЦБ сподівається знизити ставки і розвіяти сумніви життєздатності зони євро.
euromoney_evromoney1.jpg
Public Domain Photos, flickr.com

Глава Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі оголосив про нову програму скупівлі держоблігацій проблемних країн єврозони на вторинному ринку. Обсяг інтервенцій буде необмеженим.

Таким чином центробанк бореться з надто високими ставками за держоблігаціями європейських країн, що страждають від боргової кризи.

Драгі підкреслив, що програма зі скупівлі держоблігацій стане «захистом для монетарних політик усіх країн єврозони». Окрім того, вона буде перешкодою для «необґрунтованих» побоювань інвесторів про нежиттєздатність євро.

Про те, що ЄЦБ розробляє новий механізм антикризових інтервенцій на ринку облігацій єврозони Драгі офіційно оголосив на початку серпня 2012 року. Він повідомляв, що ризикові премії, які інвестори вимагають при купівлі держоблігацій таких країн, як Іспанія та Італія, «виключно високі», а сильна «фрагментація» європейських фінансових ринків ускладнює ефективну роботу монетарної політики. ЄЦБ вважає неприйнятними ризикові премії на боргових ринках єврозони, обумовлені невиправданими страхами за збереження зони євро.

У травні 2010 року ЄЦБ ініціював програму скупівлі держпаперів проблемних країн єврозони на вторинному ринку (Securities Markets Programme, SMP). В рамках першого етапу програми ЄЦБ купував папери Греції, Ірландії та Португалії. У серпні 2011 року банк приступив до інтервенцій на ринках держоблігацій Італії і Іспанії - третьої і четвертої економік єврозони, які також почали страждати від різкого подорожчання держзапозичень. Однак у лютому 2012 року ЄЦБ знову призупинив інтервенції, пояснюючи це пасивністю європейських урядів у питанні створення загальноєвропейських антикризових механізмів.

Читайте також:

Центробанки не виправдали очікувань

Меркель і Олланд пообіцяли зберегти цілісність зони євро

Європейський центробанк пообіцяв не допустити краху євро

Глава Європейського центробанку: Гірша фаза кризи в єврозоні вже позаду

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...