Єврокомісія погрожує подати до суду на 8 країн ЄС за невиконання норм Третього енергопакету

27 лютого 2012 в 18:37
На остаточну адаптацію законодавства регулятор відводить країнам два місяці, а в разі невиконання Єврокомісія готова подати на них до Європейського суду.
soobschestvo_eu.jpg
energy-community.org

Європейська комісія попередила вісім країн Європейського Союзу про можливе відкриття справи в Європейському суді в зв'язку з неадаптацією цими країнами свого законодавства до норм Третього енергетичного пакета.

Відповідне повідомлення у понеділок, 27 лютого, відіслала Єврокомісія у відповідь на бездіяльність влади Болгарії, Кіпру, Іспанії, Люксембургу, Нідерландів, Румунії, Словаччини та Естонії з закликом у найкоротші терміни виконати свої юридичні зобов'язання за третім енергопакетом.

На це регулятор дає країнам два місяці, а в разі невиконання Єврокомісія готова подати на них до Європейського суду, говориться в прес-релізі.

Країни-члени ЄС були зобов'язані впровадити директиви пакета до 3 березня 2011 року, проте сім країн-членів Євросоюзу досі не сповістили Єврокомісію про запровадження норм обох директив, а Естонія - директив щодо газу.

Третій енергетичний пакет ЄС був розроблений у 2009 році, і складається з двох директив - газової та електроенергетичної. Передбачалося, що до березня 2011 року всі країни ЄС приведуть своє національне законодавство у відповідність з його нормами. Проте більшість держав не виконали цю вимогу до терміну. Пакет передбачає, зокрема, що компанії-продавці газу не можуть володіти транспортними мережами, тобто необхідно розділити функції продажу і транспортування газу.

ЄС створює єдиний ринок енергетики, завершення його формування передбачається до 2014 року. Він допускає вільне переміщення енергоресурсів всередині союзу. Процес відкриття та інтеграції європейського енергоринку почався більше 10 років тому, він проходить поетапно, супроводжуючись імплементацією трьох енергетичних пакетів.

Читайте також:

Путін пропонує Європі створити новий «єдиний енергокомплекс». Але без України


Рік членства України в Енергетичному співтоваристві: труднощі перекладу

ЄС готовий надавати підтримку Україні в модернізації ГТС

В ЄС запевнили Українe, що "Південний потік" лобіювати не мають наміру

Для ЄС більш вигідною є модернізація української ГТС, а не новий газопровід

Вихід з Енергетичного співтовариства позбавить Україну шансів на євроінтеграцію

Україна отримала перспективу стати частиною ЄС в енергетиці без політичної складової

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...