Топ Новини

Єврокомісія почала антимонопольне розслідування проти «Газпрому»

4 вересня 2012 в 17:25
Європейська влада підозрює російського газового гіганта в порушенні 102-ї статті Договору про функціонування Європейського союзу, яка визначає дії, розцінюватися як використання домінуючих позицій на ринку для впливу на торгівлю між країнами ЄС.
gazprom_w750_cdm40108.jpg
gazprom.ru

Єврокомісія почала розслідування щодо ВАТ "Газпром" за підозрою в порушенні антимонопольного законодавства ЄС, йдеться в повідомленні ЄК.

"Єврокомісія розслідує три випадки порушень конкуренції в Центральній і Східній Європі. По-перше, "Газпром", імовірно, розділив ринки газу, ускладнивши вільні поставки в країни-члени ЄС. По-друге, компанія, можливо, перешкоджала диверсифікації поставок газу. Нарешті , "Газпром" міг встановити несправедливі ціни для своїх клієнтів, пов'язавши їх з цінами на нафту", - говориться в документі.

Як підкреслюється в релізі ЄК, справа перебуватиме в числі пріоритетних, проте початок процедур у рамках розслідування не передбачає винесення будь-яких рішень заздалегідь не на користь "Газпрому".

Європейська влада підозрює російського газового гіганта в порушенні 102-ї статті Договору про функціонування Європейського союзу, яка визначає дії, які можуть розцінюватися як використання домінуючих позицій на ринку для впливу на торгівлю між країнами ЄС.

Комісія повідомила компанію і відповідні органи в окремих країнах ЄС про початок розслідування. Якогось остаточного терміну для завершення супутніх процедур не встановлено. "Тривалість розслідування залежить від низки факторів, включаючи складність справи і (...) необхідність виконання прав компанії на захист", - говориться у документі.

Як повідомлялося, 27 вересня 2011 року за ініціативою Європейської комісії в офісах дочірніх і залежних компаній ВАТ «Газпром» у Центральній та Східній Європі, а також в офісах деяких європейських покупців ВАТ «Газпром» пройшли несподівані інспекції, направлені на перевірку дотримання конкурентного законодавства ЄС.

Читайте також:

Єврокомісія обшукала офіси імпортерів «Газпрому»

Стокгольмський арбітраж створив прецедент, який може допомогти Україні в газових переговорах з РФ


«Газпром» готовий припинити постачання газу до Польщі, Україна - на черзі

«Газпром» позбавили монополії в Литві

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...