Єврокомісар: «Північний потік» - не диверсифікація, а залежність від Росії

8 вересня 2011 в 08:11
Запуск газопроводу «Північний потік» (Nord Sream) насправді не є диверсифікацією джерел енергопостачання до Європи, оскільки збільшує залежність європейських країн від одного постачальника газу - Росії.

Про це під час XXI Економічного форуму у Криниці (Польща) заявив єврокомісар з питань бюджету та фінансового планування Януш Левандовський.

«Це не є реальною диверсифікацією джерел, оскільки збільшує залежність від одного постачальника», - підкреслив він.

Я.Левандовський зазначив, що цей газопровід є «пам'яткою епохи двосторонніх відносин» (Росії та Німеччини).

У той же час, єврокомісар підкреслив, що 7 вересня Єврокомісія ухвалила документ про посилення координуючої ролі ЄС в енергетичних відносинах країн-членів із зовнішніми партнерами. Такі заходи будуть зобов'язувати кожну країну ЄС інформувати про ведення переговорів перед підписанням енергетичних контрактів. Це, на думку Я.Левандовського, дозволить враховувати думку інших країн Євросоюзу.

У нинішньому Економічному форумі у Криниці, який триватиме до 9 вересня, беруть участь більше 2 тис. учасників і гостей з Європи, Центральної Азії та США. Дискусії будуть стосуватися питань макроекономіки, бізнесу, міжнародної політики і безпеки, регіонального співробітництва тощо.

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...