Єврогрупа схвалила виділення Греції 35,5 млрд євро

9 березня 2012 в 15:08
Міністри фінансів країн єврозони схвалили виділення коштів на фінансування операції з обміну держоблігацій Греції. Успішний обмін паперів дозволить Греції уникнути неконтрольованого дефолту.
greeceflag_euro.jpg
Колаж, ZN.UA

Єврогрупа (міністри фінансів 17 країн єврозони) схвалила виділення 35,5 млрд євро на фінансування операції з обміну грецьких держоблігацій, що належать приватному сектору, передає Associated Press. Міністри також заявили, що Греція виконала всі умови для отримання інших коштів у рамках 130-мільярдної програми допомоги.

З 35,5 млрд євро до 30 млрд будуть виділено у вигляді дворічних облігацій Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF), які інвестори отримають разом з новими облігаціями Греції в обмін на скорочення 53,5% основного боргу країни по старих зобов'язаннях. Ще 5,5 млрд євро підуть на виплату накопичених відсотків по старих облігаціях Греції, які підлягають обміну.

Голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер підтвердив, що Греція застосує так звану "обмовку про колективні дії", щоб обміняти абсолютно всі облігації, випущені в рамках грецького законодавства (177 млрд євро).

Міністри фінансів єврозони обговорили результати грецької пропозиції про обмін держпаперів у ході телеконференції. 

Раніше сьогодні Греція офіційно оголосила результати пропозиції про обмін держоблігацій, що належать приватному сектору. До обміну добровільно пред'явлені папери, регульовані законодавством Грецької республіки, на 152 млрд євро, або 85,8% від загальної кількості таких облігацій (177 млрд євро).

Раніше сьогодні Греція офіційно оголосила результати пропозиції про обмін держоблігацій, що належать приватному сектору. До обміну добровільно пред'явлені папери, регульовані законодавством Грецької республіки, на 152 млрд євро, або 85,8% від загальної кількості таких облігацій (177 млрд євро).
Крім того, до обміну пред'явлені облігації на 20 млрд євро з числа паперів, регульованих іноземним правом (зокрема, англійським). Таким чином, в обміні братимуть участь облігації на загальну суму 197 млрд євро, або майже 96% від загального номіналу паперів на руках у приватного сектору (206 млрд євро).

Крім того, Греція продовжила до 24 березня 2012 р. термін пред'явлення паперів для інвесторів, які володіють її облігаціями, регульованими іноземним правом, в надії довести рівень участі 100%.

Номінальна вартість облігацій при обміні буде скорочена на 53,5%, що дозволить Греції скоротити обсяг держборгу приблизно на 100 млрд євро. На кожних 100 євро старих паперів інвестори отримають нові облігації номіналом 31,5 євро плюс дворічні папери EFSF номіналом 15 євро (таким чином буде реалізовано скорочення основного боргу на 53,5%). Фактичні втрати інвесторів при обміні складуть, за деякими даними, більше 75% виходячи з так званої чистої приведеної вартості (NPV).

Успішний обмін паперів дозволить Греції уникнути безконтрольного дефолту 20 березня 2012 р., коли наступає термін виплат по облігаціях на 14,5 млрд євро.

Читайте також:

Неконтрольований дефолт Греції обійшовся б єврозоні в 1 трлн євро

У ЄС визнали, що антикризовими заходами ще більше посилили соціальну нерівність

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...