ЄС зберіг антидемпінгові мита на імпорт безшовних труб з України

10 липня 2012 в 13:52
Європейський Союз у кінці червня прийняв рішення залишити чинними антидемпінгові мита щодо імпорту українських і російських безшовних труб, при цьому скасувавши їх щодо імпорту труб з Хорватії. Втім, деякого послаблення мит вдалося домогтися двом заводам "Інтерпайпу" Віктора Пінчука.

Імпорт труб з України в ЄС як і раніше буде обкладатися за ставкою 25,7% з деякими послабленнями для Дніпропетровського трубного заводу - 12,3% і двох підприємств "Інтерпайпу": Нижньодніпровського трубопрокатного заводу і "Ніко-Тьюб" - 17,7%.

Як говориться в офіційному журналі Європейського Союзу від 4 липня, відповідне рішення було прийнято 26 червня 2012 року за підсумками ініційованого європейськими виробниками перегляду введених у 2006 році антидемпінгових мит.

Згідно з ним, збережені також мита на імпорт в ЄС безшовних труб з Росії в розмірі 35,8% з послабленням для Челябінського трубопрокатного і Первоуральського новотрубного заводів - 24,1%, а також Волзького, Сіверського і Синарського трубних і Таганрозького металургійного заводів - 27,2%.

Одночасно ЄС скасував мита щодо імпорту безшовних труб з Хорватії, що складали 29,8%.

Як зазначається в документі, російські компанії з розслідуванням не співпрацювали, а з українських виробників у перегляді активно брав участь "Інтерпайп", для якого в лютому цього року мита були знижені з 25,1% до 17,7%. На його частку припадає 70% виробництва безшовних труб і 80% їх експорту в ЄС.

Згідно з текстом, російські постачання в розслідуваний період (з квітня 2010 року по березень 2011 року) склали 10,79 тис. тонн, або близько 1% ринку ЄС, тоді як українські - менше 2%.

При цьому розслідування встановило факт демпінгу з України більш ніж на 10%. У документі наголошується, що українські компанії експортують безшовні труби в інші країни за цінами, рівним цінами постачань в ЄС і навіть нижчими. З урахуванням наявності вільних потужностей в Україні з випуску близько 750 тис. тонн трубної продукції, що становить 50% всіх українських потужностей і близько 50% місткості ринку ЄС, це несе загрозу для європейських виробників, йдеться в документі.

Згідно з ним, в розслідуваний період ринок ЄС ще не відновився: споживання безшовних труб склало 1,72 млн тонн, або 66% від рівня 2008 року.Читайте також:

Митний союз дав добро на безмитне ввезення труб Пінчука

Агентство Fitch скасувало обмежений дефолт компанії Пінчука

Росія продовжила дію мит на ввезення українських труб

У Мінську зізналися, що саме Росія заблокувала імпорт нержавіючих труб з України

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...