Топ Новини

ЄС підготувався до можливого припинення постачань газу з Росії

8 вересня 2011 в 05:31
ЄС вжив необхідних заходів для того, щоб уникнути можливих загроз у газопостачанні в зимовий період.

Про це заявив комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.

«Ми готові сприяти примиренню між сторонами. Але, звичайно, чого ми не хочемо, так, щоб ситуація мала негативний вплив на ЄС», - заявив він.

Він зазначив, що Єврокомісія уважно стежить за дискусією між Києвом і Москвою щодо газових контрактів.

Разом з тим, перший секретар Посольства Німеччини в Україні Таня Байєр переконана, що чинний газовий контракт між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» виключає повторення «газової війни» між Україною і Росією.

Вона нагадала, що і Україна, і Росія неодноразово підкреслювали, що при всіх протиріччях вони будуть виконувати вимоги чинної угоди про постачання російського газу до України і його транзит до Європи.

Т.Байер переконана, що в разі ліквідації «Нафтогазу», виконання всіх його зобов'язань має взяти на себе компанія-наступник.

Таким чином, на її думку, ніяких передумов для виникнення «газової війни» між Україною і Росією, основною умовою якого є порушення однієї зі сторін існуючих домовленостей, просто немає.

Нагадаємо, російська сторона заявляла, що готова відстоювати свою позицію щодо газової угоди з Україною у будь-якому суді і вважає неприйнятними маніпуляції з можливою реорганізацією «Нафтогазу» для розірвання контракту.

6 вересня Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна фактично підготувала матеріали для вирішення у міжнародному арбітражі газової суперечки з Росією про умови постачання і транзиту газу.

Також звучали заяви, що, через газовий скандал, Росія готова розірвати «харківські угоди» з Україною, у разі чого російський флот облишить Севастополь достроково, а Україна втратить знижку на газ.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...