Топ Новини

ЄС міркує про залучення країн поза єврозоною в банківський союз

18 жовтня 2012 в 08:50
В даний час 10 із 27 держав ЄС не входять в єврозону. Це може негативним чином позначитися на ініціативах наділити ЄЦБ повноваженнями щодо нагляду за банками регіону.
eurozona_euromoney_evro.jpg
- колаж ZN.UA

Європейський Союз (ЄС) розглядає можливість залучення держав за межами єврозони в банківський союз. Для цього в рамках Європейського центрального банку (ЄЦБ) може бути створений спеціальний орган для нагляду над фінансовим сектором, передає Reuters.

В даний час 10 із 27 держав ЄС не входять в єврозону. Це може негативним чином позначитися на ініціативах наділити ЄЦБ повноваженнями щодо нагляду за банками регіону.

- Європейський центробанк отримає право прямого нагляду над банками ЄС

У Євросоюзі існують й альтернативні пропозиції, включаючи і створення нового регулятора. "Кращим виходом із ситуації стало б створення нового органу поза рамками ЄЦБ. Це дозволить нам ігнорувати будь-які правила, що обмежують діяльність ЄЦБ. Крім того, всі держави, які вступають в нову структуру, можуть отримати право голосу, включаючи Польщу, Швецію та Румунію", - сказав депутат Європарламенту від Німеччини Свен Гігольд.

Створення європейського банківського союзу передбачає три етапи. Перш за все, ЄЦБ візьме на себе контроль над банками єврозони і держав за її межами, які погодяться надати такі повноваження ЄЦБ. Далі буде створений єдиний фонд, з якого виплачуватимуться компенсації і борги банків, що розорилися, а пізніше виникне єдина система захисту вкладників.

Нові вимоги також повинні дозволити використовувати Європейський стабілізаційний механізм (ESM) для прямої допомоги проблемним фінансовим інститутам, що дозволить уникнути надмірного зростання державної заборгованості. Відзначимо, що в даний час антикризові кошти спочатку надходять у розпорядження держави і тільки потім - проблемного банку.

Створення банківського союзу в ЄС буде обговорюватися на саміті блоку у Брюсселі 18-20 жовтня.

Читайте також:

Меркель запропонувала новий договір про Європейський союз


Агентство Fitch пригрозило країнам єврозони зниженням рейтингів

За матеріалами: РБК-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...