Топ Новини

Експерт: Зростання економіки України виглядає занадто хитко

3 липня 2011 в 09:13
Зростання економіки України цього року не базується на фундаментальних змінах, а тому виглядає занадто неоднозначно.

 

 

 

 

Про це пише для ZN.UA в своїй статті «Економіка Україна на старті другого півріччя: поточна ситуація і перспективи» начальник відділу аналізу та досліджень «Райффайзен Банк Аваль" Дмитро Сологуб.

Зокрема, аналізуючи зростання ВВП України на 5,3%, експерт відзначив, що у разі збереження таких темпів зростання повернення до докризового рівня виробництва відбудеться не раніше 2012—2013 років. Крім того на зростання ВВП вплинуло подорожчання на світових ринках цін на метал, яке виникло через світову нафтову кризу.

«Таким чином, попри те, що наша країна є нетто-імпортером енергоресурсів, підвищення нафтових цін позитивно впливає на темпи зростання української економіки. Однак така залежність має і зворотний (негативний) вплив, що й було продемонстровано 2008 року», - зазначив експерт.

На думку Д. Сологуба, зростання податкових надходжень на 44% пояснюється не тільки зростанням економіки, але і низькою базою порівняння щодо політично нестабільного 2010 року. Крім того, на вплив платежів до бюджету вплинула зростаюча інфляція.

«Якщо ж порівнювати з планом доходів бюджету за звітний період, то значного перевиконання планових показників не спостерігається — в січні—квітні 2011 року доходи загального фонду держбюджету становили 104% від плану», - відзначає аналітик.

Щодо позитивного платіжного балансу, то він був досягнутий в основному за рахунок припливу капіталу за статтею «інший капітал». Близько 2,5 млрд дол з цієї суми становить аванс «Газпрому» за послуги з транзиту газу.

Невпевненості на курсових ринках, на думку Д. Сологуба, додає і те, що «нез’ясовно високим залишається попит на готівкову іноземну валюту, чиста купівля якої в січні—травні ц.р. сягнула 5,65 млрд. дол. (удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року) ... Судячи з усього, є й інші причини збереження такого високого попиту на готівкову валюту. Наприклад, це може бути пов’язано з активізацією тіньових операцій», - припустив експерт.

Сологуб вважає, що без проведення структурних реформ Україна приречена постійно потрапляти в кризові ситуації.

«Відповіддю на всі ці виклики мали стати обіцяні структурні реформи, без яких повторення кризи 2008—2009 років є лише питанням часу, незалежно від того, як розвиватиметься світова економіка», - пише аналітик.

 
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...