Експерт: Новий виток кризи неминучий

2 вересня 2011 в 10:01
Хоча друга хвиля світової кризи ще не настала, новий виток кризових явищ, що почалися в 2008-2009 роках, неминучий, вважає директор аналітичної групи Da Vinci AG Анатолій Баронін.
bomzh_babushki_Ludi_bomj_pensia_bednost1.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Сьогодні ми можемо говорити про те, що новий виток кризи неминучий. Питання лише в тому, коли він настане і як довго буде тривати. Це буде залежати від того, наскільки швидко і ефективно ключові економіки будуть вирішувати свої проблеми сьогодні», - сказав А. Баронін в інтерв'ю ZN.UA.

Експерт упевнений, що нинішній економічний лад піде в минуле. «Світ йде до політики економії і зниження соціальних стандартів. Фактично сьогодні повторюється ситуація 92-річної давності. Боргова криза, що наступила після завершенням Першої світової війни, в цілому схожа на ту, що ми бачимо нині в США і Європі. Для того щоб розв'язати існуючі проблеми, необхідне або повернення до протекціонізму, або глобальна перебудова економічних інститутів», - зазначив він.

При цьому перший шлях веде до великої війни. Другий - вимагає узгодженості дій. «Проте в нинішніх умовах тривалої диференціації національних економік навіть у межах одного геоекономічного простору (наприклад Європи) розраховувати на це не варто. Це означає, що перебудова глобальної економіки відбудеться не до глобального її падіння, а лише після, як результат спільного пошуку виходу», - вважає експерт.

«Найбільшою проблемою, на мій погляд, є те, що для значної частини країн подібна перебудова означатиме реверс соціальних стандартів - різке розшарування суспільства і втрату свого роду American dream в кожній з них. Втрата відчуття соціально-економічної захищеності в таких країнах докорінно змінить не тільки економічну, а й політичну конфігурацію цілих регіонів. І я не думаю, що подібні трансформації приведуть до зміни лідерів. Багаті країни стануть біднішими, а бідні - ще біднішими», - резюмував директор групи Da Vinci.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...