Топ Новини

Експерт: Екологічною істерією навколо видобутку сланцевого газу "диригує" Газпром

19 березня 2013 в 12:07

Колишній член парламентського комітету з питань ПЕК Олександр Гудима вважає, що ніхто крім Росії не зацікавлений у зриві проектів з видобутку сланцевого газу.

slanec.jpg
strefabiznesu.dziennikwschodni.pl
Як в Україні, так і за її межами існують сили, які зацікавлені зірвати наші проекти з видобутку сланцевого газу. Часто це прикривається екологічними гаслами, а людей просто залякують. Хоча насправді, у разі впровадження ефективного контролю за видобутком нетрадиційного газу, ці технології практично безпечні.

Про це заявив Олександр Гудима, екс-депутат, член парламентського комітету з питань ПЕК, коментуючи акції протесту проти видобутку сланцевого газу, які пройшли у східних регіонах України і Криму.

"Звичайно, в першу чергу у зриві українських проектів з видобутку сланцевого газу зацікавлений "Газпром" - це зруйнує його монополію на нашому ринку. Я вважаю, це "головний диригент" таких акцій. Інших зацікавлених особисто я тут не бачу", - заявив Гудима.

У той же час він відзначив, що зацікавленим силам легко маніпулювати людьми, прикриваючись екологічними гаслами, бо України пережила чорнобильську катастрофу, і екологічні питання суспільство сприймає дуже гостро. Кажучи про екологічні ризики при видобутку нетрадиційного газу, екс-депутат зазначив, що багато в чому ця проблема надумана і піднесена штучно.

"Ніколи б американці не займалися тим, що небезпечно. Тим не менш, вони видобувають сланцевий газ на своїй території, готові надати ці технології нам. Якщо створити систему ефективного незалежного екологічного контролю, то ці технології абсолютно безпечні. Крім того, в промислових містах сходу України люди з радянських часів живуть в умовах такого забруднення навколишнього середовища, в порівнянні з яким ризики при видобутку сланцевого газу просто мізерні. Багато хто забуває, що схід України стоїть на порожніх шахтах, які не тільки можуть провалюватися, але і досі там виділяється шахтний метан. Але про це всі мовчать, а навколо видобутку сланцевого газу нагнітається справжня істерія", - заявив Гудима.

Він нагадав, що і на заході України, де також планується видобуток сланцевого газу, політики намагалися розіграти екологічну карту і виступили проти розробки родовищ сланцевого газу. "Представники опозиції, на жаль, не розібравшись у ситуації, нещодавно теж виступили проти видобутку сланцевого газу - в Раду були внесені законопроекти, які пропонували заборонити не тільки видобуток, але навіть розвідку цих ресурсів. Але мені вдалося переконати їх відкликати ці документи - це був просто перебір на тлі загальної істерії", - пояснив Гудима. Він упевнений, що в питанні роз'яснення важливості видобутку сланцевого газу українські влада і опозиція повинні знайти спільну мову, оскільки це проекти національної важливості.

У травні 2012 року Київ обрав іноземних партнерів у видобутку сланцевого газу: на Олеському родовищі на заході України - Chevron, а на сході - на Юзівському - Shell. За оцінками геологів, поклади газу на Юзівському родовищі можуть становити 2 трлн кубометрів, на Олеському - до 1,5 трлн. Україна планує щорічно видобувати не менше 15 млрд кубометрів газу з обох площ, щоб забезпечити свою енергетичну безпеку і знизити залежність від російського газу, що імпортується.

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Олесь 19 марта, 16:11 Пропоную спочатку створити "систему ефективного незалежного екологічного контролю" та за її допомогою вирішити вже існуючі проблеми, а потім сворювати нові. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...