Джерело: Фірташ залишився незадоволеним постановою Кабміну про розмитнення газу для РУЕ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Співвласник газового трейдера «РосУкрЕнерго» Дмитро Фірташ залишився незадоволений постановою Кабінету міністрів України №1061 від 15 листопада 2010 року про врегулювання питання розмитнення газу для РУЕ. Про це пише «Дзеркало тижня» з посиланням на свої джерела.
Співвласник газового трейдера «РосУкрЕнерго» Дмитро Фірташ залишився незадоволений постановою Кабінету міністрів України №1061 від 15 листопада 2010 року про врегулювання питання розмитнення газу для РУЕ. Про це пише «Дзеркало тижня» з посиланням на свої джерела.За даними видання, на переговори з «Газпромом», що відбулися 17 листопада, міністр палива і енергетики Юрій Бойко привіз узгоджений в Україні план швидкого повернення РУЕ 12,1 мільярда кубометрів газу, який був зафіксований у першому варіанті вищевказаної постанови уряду від 15 листопада. У ньому передбачалося до кінця 2010 року терміново оформити повернення РУЕ всього необхідного обсягу газу. А сплачені в 2009-му «Нафтогазом» 1,7 мільярда доларів боргу «РосУкрЕнерго» перед російською компанією за 11 мільярдів кубометрів газу «Газпрому» пропонували зарахувати як оплату вартості газу, який закуповується у нього ж для українських споживачів. Мова йшла про газ, який необхідно закупити до кінця року, а якщо залишиться «надлишок», то й захопити початок 2011-го. Такими, за даними джерел «ДТ» в уряді, були принципові моменти першого варіанту постанови КМУ. «Варто зазначити, що якби прем'єр Микола Азаров підписав цей варіант постанови, люб'язно наданий Мінпаливенерго та Державною митною службою, то автоматично взяв би корпоративні комерційні борги госпсуб'єкта - «Нафтогазу» на баланс державного бюджету. І сьогодні, цілком можливо, у прем'єра України було б вже інше прізвище. І, ймовірно, починалося б воно на букву «Б», - наголошується в статті. У той же час, автор вказує, що, незважаючи на те, що в підписаній главою уряду постанові немає згадки про «зарахування» 1,7 мільярда доларів і пункту про повернення всього обсягу газу до кінця року, три змістовних пункти цього документа все одно свідчать про те, що уряд фактично підписується за комерційні борги «Нафтогазу». Детальніше читайте у свіжому номері «ДТ».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі