Топ Новини

Держрегулятор готується ввести контроль над роздрібними тарифами мобільних операторів

5 квітня 2013 в 09:48

НКРЗІ вже направила законопроект на узгодження у Мінекономрозвитку і Антимонопольний комітет, після чого він буде переданий у Кабмін, а потім у Верховну Раду.

mobile_mob_sim_karta_telefon_3.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, схвалила проект, що дозволяє їй визначати учасників зі значною ринковою часткою на всіх телеком-ринках і їх регулювати ціни, повідомляє "Коммерсант-Украина".

Наголошується, що документ передбачає введення досить кардинальних регуляторних заходів. У разі його схвалення НКРЗІ отримає право аналізувати конкуренцію на телеком-ринках, наприклад, мобільного зв'язку або доступу у мережу, і визначати на них учасників з істотною ринковою часткою (SMP).

На таких гравців може бути накладено цілий набір регуляторних зобов'язань: розрахунок собівартості за окремо взяті види послуг, заборону на встановлення економічно необґрунтованих тарифів і узгодження з комісією всіх нових цінових планів.

У НКРЗІ не розповідають, до яких саме ринків хочуть застосувати регулювання, посилаючись на те, що аналіз буде проведено тільки після схвалення закону. Видання відзначає, що неконкурентним може бути визнано як мінімум ринок мобільного зв'язку - бар'єром для входження туди є висока вартість ліцензій, а ринкові частки двох гігантів - "Київстару" і МТС - перевищують 30%.

Також, неконкурентним може бути визнано ринок інтернет-провадеров. "Ми переймаємо досвід Антимонопольного комітету, який досить сильно дробить ринки. На певній вулиці у конкретному населеному пункті у вас є вибір між кількома провайдерами, і наше завдання зобов'язати їх не завищувати ціни", - відзначав раніше глава НКРЗІ Петро Яцук.

Крім того, в АМКУ заявили, що підтримують ініціативу НКРЗІ - сам комітет вже намагався протистояти нібито завищеним тарифам лідерів мобільного зв'язку. За зого словами, протистояти документу може тільки Мінекономрозвитку - там упевнені, що його норми суперечать політиці дерегуляції, проголошеної президентом.

Читайте також:

Річний прибуток ринку зв'язку в Україні перевищив 60 млрд грн - НКРЗ

Нацкомісія взяла під контроль тарифи мобільних операторів

В Україні можна буде зберігати номер при зміні мобільного оператора

Держава боротиметься з безкоштовними розмовами по мобільному

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...