Держказначейство підрахувало, що податкова видала автоматичного ПДВ у три рази менше, ніж обіцяла

4 серпня 2011 в 06:59
З початку року в автоматичному режимі відшкодовано ПДВ на суму 6,24 млрд грн, повідомило Держказначейство. Це складає 24,5% від загального обсягу виплат.
nds_pdv_web2.jpg
ZN.UA

У липні сума автоматичного відшкодування ПДВ впала до 1,742 млрд грн, що майже на 0,5 млрд грн менше, ніж у червні, пише «Коммерсант-Украина».

У результаті частка автоматично відшкодованого податку скоротилася з 52,5% у червні до всього лише 39%.

Нагадаємо, що у червні голова ДПС Віталій Захарченко і президент України Віктор Янукович стверджували, що в режимі автоматичного відшкодування сплачується 73% всіх відшкодувань ПДВ.

Окрім того ДПС не виконала свою обіцянку до середини року "автоматом" довести повернення ПДВ до 18 млрд грн.

Експерти теж відзначили погіршення повернення ПДВ в Україні. За словами першого віце-президента Українського союзу промисловців і підприємців Сергія Прохорова, члени їх союзу повідомили йому про погіршення ситуації з поверненням ПДВ. Він пояснює дії влади відсутністю коштів у держбюджеті - уряд змушений фінансувати глобальні проекти, наприклад Євро-2012.

Президент Української зернової асоціації Володимир Клименко зазначає, що зернотрейдери з моменту погашення боргів ПДВ-облігаціями до початку липня, коли експортери зерна позбулися права бути платниками ПДВ, практично не отримували повернення.

"Ні про який автоматичний режим у нас мова не йде. Порушуються кримінальні справи, в якомусь поколінні у ланцюжку знаходяться фірми-одноденки, і повернення блокується. Податківці кажуть: не подобається - йдіть до суду", - сказав Клименко.

Він нагадав, що ДПС обіцяла публікувати списки компаній, що підпадають під критерії та отримують ПДВ "автоматом", але цього досі не сталося, значить, податківці сприяють "своїм" підприємствам.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...