Топ Новини

Держгарантії здешевлять кредити, але лише на 1-2%, - банкір

18 березня 2013 в 11:51

Випуск держгарантій не призведе до істотного зниження відсоткових ставок, проте він може привернути увагу банків до фінансування складних інвестиційних проектів.

Надання державою гарантій за кредитами для реалізації інвестиційних проектів зменшить вартість позик, але лише на 1-2 відсоткових пункти. Таку думку в коментарях DT.UA висловив заступник голови правління з корпоративного бізнесу ПУМБ Олексій Волчков.

"Випуск держгарантій не призведе до істотного зниження відсоткових ставок, проте він може привернути увагу банків до фінансування складних інвестиційних проектів. Розмір відсоткових ставок за кредитами визначається вартістю пасивів і маржею (заробітком) банку. Оскільки маржа залежить від ризику угоди, то наявність держгарантії може знизити її на 1-2% річних. Більш істотне зниження відсоткових ставок залежить від поведінки населення - головного джерела пасивів банківської системи", - відзначив банкір.

За словами Волчкова, низку зобов'язань, які Кабмін хоче покласти на фінустанови-учасники держпроектів (необхідність постійного супроводу проектів від етапу розробки до реалізації, що включає в т.ч. моніторинг виконання робіт підрядниками тощо) не особливо налякають банки.

"Супровід проектів від етапу розробки до реалізації є основним видом діяльності банку, і не залежить від наявності державної гарантії. Вирішальним фактором для банку буде принципова зацікавленість у реалізації довгострокових проектів, а також наявність ресурсів, необхідних для реалізації інвестиційних проектів. З останнім спостерігаються проблеми, бо практично всі ресурси, залучені як у гривні, так і в доларах є короткостроковими (з терміном до року), і не можуть бути використані для інвестиційного кредитування", - резюмував представник ПУМБ.

Нагадаємо, що у держбюджеті-2013 та проекті Держпрограми активізації економіки в 2013-2014 роках передбачено надання державою гарантій за кредитами на 50 млрд грн для реалізації інвестиційних проектів у стратегічних для України галузях.

Як зазначив голова правління "Укргазбанку", виконавчий директор НБУ Сергій Мамедов, при наданні державою держгарантій для банків вкрай важливою буде можливість самим пропонувати проекти.

"Якщо нам будуть говорити - "от гарантія - довіряйте", то це може робити міністерство через інші інструменти. Банк повинен забезпечити повернення позик", - констатував банкір.

Читайте також:

Кабмін схвалив програму, яка повинна підняти економіку України

Уряд і МВФ сперечаються щодо 50 млрд грн держгарантій

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...