Топ Новини

Держава заманюватиме інвесторів на біржі низькими податками

28 жовтня 2012 в 00:29
Щоб стимулювати учасників ринку цінних паперів працювати на прозорих публічних торгах, а не на неорганізованому (позабіржовому) ринку, Державна податкова служба ініціює зниження ставки податку на прибуток за операціями з ЦП на біржах.
nalog_kalculator_DSC1957.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Щоб стимулювати учасників ринку цінних паперів працювати на прозорих публічних торгах, а не на неорганізованому (позабіржовому) ринку, Державна податкова служба ініціює зниження ставки податку на прибуток за операціями з ЦП на біржах.

Про це розповіли учасники круглого столу, який організувала Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP і тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

На думку члена НКЦПФР Олексія Петрашка, затвердження парламентом такої ініціативи, а також зближення податкового та фінансового обліків й т.зв. «нульовий» варіант (передбачає згоду ДПСУ анулювати з 01.01.13 накопичений негативний фінансовий результат за операціями з ЦП) дозволять вже у наступному році «різко збільшити прозорі операції».

«Цінні папери, які не є публічними (обертаються на неорганізованому ринку, - ред), в цій ситуації економічними методами виштовхуються на публічні майданчики», - констатує член НКЦБФР.

У свою чергу в податковій підкреслюють, що вказані законодавчі пропозиції розроблялися зусиллями спільної робочої групи держорганів (окрім ДПСУ, до неї увійшли Мінфін, НКЦБФР, НБУ) та учасників ринку (зокрема, НАБУ, Асоціація «Українські фондові торговці», представників ІК «Драгон Капітал», «Тройка Діалог Україна», «Української біржі» та ін.).

Їх мета – підвищити прозорість фондового ринку (на біржові торги припадає лише 12% операцій з ЦП) й запобігти таким чином масштабному ухиленню від сплати податків. Торік учасники ринку задекларували збитки на 159 млрд грн. Така ж тенденція спостерігається і в поточному році

«Є суб'єкти господарювання, які за результатами торгівлі цінними паперами в I півріччі 2012 р. отримали збиток 1,8 млн. і при цьому виплатили нерезидентам прибуток від торгівлі ЦП 638  млн грн Інший приклад: прибуток компанії від результату торгівлі ЦП склала 0  млн грн, а виплачено нерезиденту прибуток від торгівлі ціми ж паперами 280 млн. грн», - розповідає директор департаменту податкового контролю податкової служби Сергій Крухмальов.


 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...