Топ Новини

Держава подарує Фірташу ще 10 млрд. доларів

2 лютого 2012 в 11:31
Кабмін постановив погодитися з пропозиціями ФДМ і Мінпромполітики про досягнення з Дмитром Фірташем мирових угод щодо Іршанського гірничо-збагачувального і Вільногірського гірничо-металургійного комбінатів. Державі такий крок обійдеться в 10 млрд дол.
Firtash-bussinesman.jpg
magicseo.net

Мирова угода з Дмитром Фірташем, яка стосується практично добровільної відмови держави від законних претензій на повернення під держконтроль двох стратегічних гірничорудних комбінатів - Вільногірського гірничо-металургійного (Дніпропетровська область) і Іршанського гірничо-збагачувального (Житомирська область), може обійтися державі в 10 млрд дол.

Наприкінці 2004-го «Кримський титан» орендував на п’ять років Іршанський ГЗК і Вільногірський ГМК, на той час — державні підприємства. Орендар перерахував до скарбниці всього 67 млн. грн. — на поповнення обігових коштів. А от за обладнання не заплатив ані копійки. Хоча брав зобов’язання щороку вносити орендну плату в розмірі 21 млн. грн. Проте вже навесні 2005 року Генеральна прокуратура оскаржила законність передачі Іршанського та Вільногірського комбінатів в оренду. Здавалося б, держава мала одержати контроль над згаданими підприємствами.

На жаль, з 2010-го ситуація тільки погіршилася і виглядає наступним чином. Протягом останніх трьох років після закінчення п'ятирічної оренди за мізерну ціну Вільногірського і Іршанського надприбуткових комбінатів (згідно з експертними оцінками, річний прибуток від їх експлуатації становить 400 - 500 млн. дол) приватне АТ «Кримський титан», в якому частка держави перевищує 50 %, експлуатує ці підприємства. І за відсутності належного реагування ФДМУ, СБУ, Генпрокуратури взагалі не платить за оренду, прикриваючись штучно організованими судовими розбірками. Тобто держава не може повернути ГЗК в держвласність з безоплатного володіння структурою, в статутному капіталі якої державі належить контрольний пакет акцій.

5 грудня 2011 Кабмін опублікував розпорядження № 1323-р, яким постановив «погодитися з пропозиціями ФДМ та Мінпромполітики про досягнення між приватним АТ «Кримський титан» і ФДМ... мирових угод у редакції, запропонованій ФДМ, для врегулювання деяких питань оренди Іршанського гірничозбагачувального і Вільногірського гірничо-металургійного комбінатів».

Фонд держмайна, судячи з тексту мирової угоди, яка є у розпорядженні DT.UA, беззастережно погодився з версією орендарів — ПАТ «Кримський титан».

ПАТ «Кримський титан» має сплатити майже 32,508 млн. грн., які накопичилися згідно з договором оренди №586 станом на 31 липня 2011 року. (Зауважимо, дія договору закінчилася 2009-гo.) Але виплатити ці кошти протягом двох наступних років після підписання мирової угоди рівними частинами. І надалі платити мізерну орендну плату щомісяця.

ФДМ, згідно з текстом мирової угоди, «прощає» «Кримському титану» пеню у сумі 3,797 млн. грн. (хоча судом прийнято рішення про її сплату). І подовжує договір оренди — з 6 вересня 2009 року до 5 вересня 2014 року.

Крім того, сторони мирової угоди домовилися провести незалежну оцінку цілісних майнових комплексів Іршанського і Вільногірського комбінатів, що, ймовірно, свідчить про плани з приватизації зазначених підприємств.

У тексті також сказано, що «сторони не матимуть ніяких претензій одна до одної надалі, окрім як до належного виконання цієї мирової угоди».

Іншими словами, у держави фактично забрали два найбільші ГЗК, взагалі нічого не заплативши. Цілком реально, що ціна кожного з комбінатів при продажу їх на відкритих аукціонних торгах досягне 5 млрд. дол

В інтересах бюджету України доцільно також продати на відкритих торгах за реальні «живі» гроші частку держави в статутному капіталі ПАТ «Кримський титан». І, крім того, продати на аукціонах акції «Сумихімпрому» та Запорізького титаномагнієвого комбінату. У цьому разі бюджет України може одержати до 10 млрд. дол.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Ганни Лютої «Чергова «мирова угода» з Фірташем обійдеться державі у 10 млрд. доларів?!».

Читайте також:

Азаров обурений, що олігархи не діляться з простими українцями своїми надприбутками

Фірташ таки вирішив купити в 2012 році 8 млрд куб. м газу, але не сказав у кого

Фірташ через «УкрГаз-Енерго» буде продавати газ сам собі

Всі підприємства титанової галузі перейшли під контроль Фірташа

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...