Топ Новини

Депутати прийняли за основу програму приватизації на 2011-2014 роки

20 грудня 2011 в 16:27
Обсяг надходжень до державного бюджету України від приватизації та управління державним майном у 2011-2014 роках складе 50-70 млрд грн.
rada_rukopozhatie.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Таких результатів очікує уряд від реалізації Програми приватизації на 2011-2014 роки, проект якої Верховна Рада ухвалила у вівторок, 20 грудня, за основу.

Згідно з документом, за підсумками реалізації програми передбачається зменшити частку державного сектора в економіці до 25-30% валового внутрішнього продукту (в 2010 році ФДМ оцінював її у 37%).

Програма направлена в цілому завершити процес приватизації, що триває в країні 20 років, сказав, представляючи документ, глава Фонду держмайна Олександр Рябченко. При цьому продаж всіх малих і середніх об'єктів запланований на 2012 рік.

Забезпечити прискорення приватизації пропонується за рахунок спрощення процедур підготовки та способів продажу. Зокрема, для реалізації малопривабливих пакетів акцій планується зняти обмеження за ціною знизу, дробити їх, продавати на біржі і пропонувати до реалізації без оголошення ціни.

Водночас при приватизації понад 50% акцій стратегічних підприємств (група Г) планується встановлювати вимоги до покупців і умови післяприватизаційного використання таких об'єктів.

Допускається також збереження за державою контрольного пакета акцій підприємств груп Г з продажем решти акцій невеликими пакетами на фондових біржах.

«У 2013-2014 роки передбачається завершення приватизації як широкомасштабного соціально-економічного проекту, підготовка пропозицій щодо внесення змін до законодавства в частині визначення функцій органів управління для забезпечення переходу від процесу приватизації до продажу державних об'єктів як функції з управління об'єктами державної власності», - йдеться в документі.

Проект програми передбачає, що для управління корпоративними правами, які залишилися у власності держави, будуть виділятися кошти на участь у вторинних емісіях акцій та на запобігання банкрутству.

Водночас глава Ради підкомітету з питань приватизації державного та комунального майна Олександр Бондар висловив думку, що в ході підготовки проекту програми до другого читання треба змінити роки її дії на 2012-2015, тому що 2011 рік вже завершується.
 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...