Через цілий ряд посередників ціни на ліки в Україні зростають у 10 разів

19 серпня 2011 в 14:39
74% ліків, імпортованих з Білорусі, продаються в Україні посередницькими компаніями, зареєстрованими в Новій Зеландії, США та Ізраїлі. Аналогічна схема діє при постачанні ліків з Росії.
medicine_lekarstva_apteka017.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Такі дані містяться в розслідуванні Державної митної служби, текст якого має ZN.UA.

У результаті проходження через ланцюжок посередників ціни на ліки в українських аптеках різко відрізняються від ціни виробника.

Наприклад, препарат для лікування ішемічного інсульту «Церегін» коштує в білоруських аптеках за нашим курсом 10,88 гривні за упаковку, а в Україну поставляється офшорами по 111 гривень — удесятеро дорожче! У 2010 році МОЗ — уже в складі Кабміну Азарова — закупив через фірму Isatella limited (Кіпр) 601800 доз вакцини для профілактики туберкульозу за ціною від 14,63 до 16,15 гривні за одиницю. Тоді як у 2009 році — при Кабміні Тимошенко — компанія «Ганза» здійснила дві поставки цієї вакцини Мінздоров’я, використовуючи прямий контракт із виробником, за ціною 1,53 гривні за упаковку! Внаслідок завищення ціни вдесятеро за кордон було додатково перераховано 8, 4 мільйона гривень бюджетних коштів.

За даними ZN.UA, митниця передала ці факти в компетентні органи, проте нікого з посадових осіб поки не затримано, хоча тендерний комітет МОЗ попереднього уряду - хто під слідством, хто під арештом.

Нагадаємо, що кілька днів тому уряд скасував постанову N785, якою передбачалося ввести ПДВ на ряд виробів медичного призначення.

Детальніше про це читайте в статті Юрія Бутусова «Контрацепція совісті» в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...