Центробанк Кіпру почав реструктуризацію банків

21 березня 2013 в 23:15

Влада Кіпру, відмовившись від податку на депозити, має намір реструктуризувати банки та створити Інвестиційний фонд солідарності, щоб отримати допомогу від Євросоюзу і МВФ.

Вклады, Кипр
На Кіпрі захистять внески до 100 тис. євро, але втрати все одно будуть

Єврогрупа почала телеконференцію, на якій буде дано попередню оцінку оголошеного плану реструктуризації банківської системи Кіпру.

Для отримання міжнародної допомоги в 10 млрд євро Кіпр має до майбутнього понеділка сформувати та подати міжнародним кредиторам національний антикризовий план збору 5,8 млрд євро. Позикові кошти в цю суму входити не мають.

Єврогрупа вже неодноразово давала зрозуміти, що після перерахування міжнародної фінансової допомоги із стабфонду зони євро і МВФ обсягом 10 млрд євро, держборг Кіпру досягне межі стійкості, перевищивши 100% ВВП. У цих умовах додаткові кредити - зовнішні або внутрішні - за оцінками МВФ і Єврогрупи, позбавлять Нікосії здатності самостійно обслуговувати цей борг.

Раніше в Нікосії глава Центробанку Кіпру Панікос Димитриадис оголосив про початок реструктуризації банківського сектора, в результаті якої першим буде порушено Кіпрський народний банк. За попередньою інформацією, його чекає поділ активів: "токсичні" цінні папери і неповернені кредити будуть виведені в окрему структуру, призначену для ліквідації. Цей процес практично неминуче призведе до втрати частини внесків, однак Димитриадис запевнив, що вклади нижче 100 тис. євро будуть захищені. Питання про те, яким чином і в якій мірі їх вдасться захистити відповіді поки не має.

- Кіпр остаточно відмовився від ідеї податку на депозити

Тим часом, формується другий елемент національного плану порятунку Кіпру - так званий Інвестиційний фонд солідарності. До нього увійде ліквідність, включаючи кошти, запропоновані Кіпрською православною церквою, гроші приватних інвесторів, як місцевих, так і іноземних, і навіть кошти пенсійного та соціальних фондів. Натомість фонд проведе емісію цінних паперів, які будуть забезпечені державною нафтогазовою компанією, створеною кілька місяців тому для управління розробкою шельфових родовищ Кіпру.

Втім, цей проект Єврогрупа може і не затвердити. Наскільки можна судити за наявною інформацією, цей фонд буде формуватися за принципом держкредиту, тільки кредиторами в даному випадку будуть виступати кіпрські структури і бізнесмени.

Європейський центробанк висунув Нікосії ультиматум, оголосивши, що припинить постачати республіку ліквідністю до майбутнього понеділка, якщо до цього країна не завершить формування національного плану і не отримає його схвалення Єврогрупою.

Між тим, Єврогрупа обговорює можливість введення контролю над рухом капіталу в Південній Європі у зв'язку з важкою фінансовою кризою на Кіпрі. "З минулої середи міністри фінансів і глави Центробанків країн єврозони приступили до вивчення варіантів введення контролю над рухом капіталу на Кіпрі", - повідомило джерело в Єврокомісії.

Контроль над рухом капіталу означає фактичне заморожування банківських рахунків з тим, щоб не допустити потужного відтоку грошей з фінансової системи країни.

Читайте також:

Парламент Кіпру відклав порятунок економіки, Європа дала республіці час до понеділка

Кіпр підтвердив готовність поділитися з Росією родовищами і банками

Влада Кіпру пообіцяла не чіпати вклади іноземців

Банківські канікули на Кіпрі продовжили ще на п'ять днів

 

За матеріалами: ИТАР-ТАСС
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...