Топ Новини

Бойко побачив "значний прогрес" у переговорах з Москвою щодо газотранспортного консорціуму

1 червня 2012 в 13:10
Росія залишається непохитною у питанні зниження ціни на газ для України. Але що стосується прямого інтересу Росії - її доступу до управління українською ГТС - в цьому питанні вже є "значний прогрес", відрапортував Бойко.
boyko_boiko-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Україна і Росія досягли значного прогресу у переговорах про створення консорціуму з управління газотранспортною системою (ГТС) України, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

"Ми не припиняли переговорний процес з російськими партнерами в усіх напрямках. Ми працюємо над моделлю консорціуму з управління газотранспортною системою України. У частині консорціуму бачу значний прогрес, а щодо ціни газу переговори тривають", - цитує Бойка прес-служба Міненерговугілля.

За його словами, складнощі в переговорах щодо ціни на природний газ викликані надзвичайно невигідним для України і вдалим для РФ контрактом, підписаним попереднім урядом.

При цьому міністр підкреслив, що, продовжуючи діалог з російською стороною, Україна і Росія веде роботу над підвищенням власної енергетичної незалежності. "Збільшення власного видобутку газу і зниження закупівлі імпортного газу, безумовно, робить нашу позицію міцнішою", - сказав Бойко.

Як повідомлялося, Україна не згодна з існуючими "газовими" контрактами на закупівлю цієї сировини між "Нафтогазом України" і "Газпромом" і вимагає їхнього перегляду в частині зниження ціни.

Україна пропонує внести низку змін у діючий контракт в частині зміни базової ціни газу, включення у контракт знижок залежно від обсягу закуповуваного газу і сезонних знижок. Київ також пропонує внести зміни у складові формули ціни газу, яка в даний час прив'язана до газойлю, який в енергобалансі України не застосовується.

Російська сторона неодноразово говорила про можливість зниження ціни тільки за умови участі "Газпрому" в українській газовій галузі на рівні власності.

Міжнародна компанія Baker Tilly повинна завершити оцінку вартості активів системи магістрального трубопровідного транспорту газу, в тому числі підземних сховищ газу і об'єктів інфраструктури, до 1 серпня 2012 року.

Раніше Бойко повідомив, що питання перегляду ціни російського газу, управління ГТС і гарантії транзиту через територію України будуть вирішуватися в комплексі. За його словами, конкретні переговори щодо тристоронньої моделі управління української ГТС почнуться відразу після завершення оцінки її вартості.

Читайте також:

Росія погодилася з участю Європи в українському газотранспортному консорціумі

У Європі визнали важливість української ГТС


У відділенні ГТС від газовидобутку Україна вирішила піти найрадикальнішим шляхом

У Росії поки що й не думають про нові газові контракти з Україною

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...