Топ Новини

Боргові проблеми Іспанії можуть опустити курс євро в Україні до 9,5 грн

25 липня 2012 в 06:39
Інвестори побоюються, що Іспанії може знадобитися допомога міжнародних кредиторів, і розпродають облігації периферійних країн єврозони. Проблеми в країні єврозони можуть найближчим часом опустити курс євро в Україні до 9,5 грн.
euromoney_evromoney.jpg
Public Domain Photos, flickr.com

Проблеми в Іспанії продовжують збільшуватися. В ході торгів у вівторок, 24 липня, прибутковість за її 10-річними державними облігаціями обновила історичний максимум, піднявшись до позначки 7,6% річних.

Ситуація в Іспанії чинить тиск і на інші проблемні країни єврозони. Багатомісячного максимуму досягла прибутковість за 10-річними держпаперами Італії - 6,337% (на початку березня - 4,6-5%). Проте найвища прибутковість в єврозоні залишається у державних зобов'язань Греції - 28%, пише "Коммерсантъ-Украина".

Учасники ринку нервують через важку фінансову ситуацію, в яку потрапили автономні регіони Іспанії. Нездатність регіонів рефінансувати 36 млрд євро боргів в цьому році може змусити уряд Іспанії слідом за Грецією, Португалією та Ірландією звернутися за додатковою допомогою до МВФ, ЄЦБ та ЄС.

- Євро впав нижче мінімуму за два роки

Міністерство фінансів Іспанії було змушене підвищити прибутковість цінних держпаперів для того, щоб розмістити два випуски короткострокових векселів на 3,05 млрд євро.

Негативний інформаційний фон чинить тиск і на фондовий ринок Іспанії - індекс IBEX 25 виявився серед європейських аутсайдерів, втративши трохи більше 3%, при тому, що провідні європейські індекси знизилися в межах 1,5%.

Експерти не виключають подальшого зростання вартості обслуговування держборгу для периферійних країн Європи.

"Домовленості, досягнуті на червневому саміті ЄС, передбачали більш активну участь європейського антикризового фонду у підтримці боргових ринків проблемних країн, але поки ніяких дій не робилося. Якщо монетарна влада почне використовувати антикризові фонди для підтримки ринків облігацій проблемних країн, це може на якийсь час послабити напругу на ринку", - відзначає аналітик Сергій Карихалін.

- Іспанія відмовляється від традиційної сієсти заради порятунку економіки


Погіршення економічної ситуації в Іспанії впливає на курс євро в Україні.

За даними валютного Індикатора, у вівторок, 24 липня, на міжбанку європейська валюта котирувалася у діапазоні 9,778-9,795 грн, тоді як ще в кінці минулого тижня курс був на 12-13 коп. вище. Учора середній курс євро на готівковому ринку становив 9,73/9,9 грн. Найдешевше продавали євро по 9,85 грн.

Учасники ринку не виключають, що знецінення євро може продовжитися.

"Ми слідуємо за тенденціями на світовому ринку, зараз євро досяг свого дворічного мінімуму. Поки ситуація в Європі буде погіршуватися, тиск на євро буде зростати. Складно спрогнозувати ситуацію, тому що зараз у світовій економіці є фактори, які раніше не зустрічалися у таких масштабах. Європейська валюта зараз втрачає своє значення як об'єкт заощаджень. Її вартість може знизитися ще на кілька відсотків і легко досягти 9,5 грн", - говорить скарбник-член правління одного з найбільших українських банків Дмитро Золотько.

Читайте також:

Євросоюз погодився фінансово допомогти Іспанії


Іспанія слідом за Грецією попросила у ЄС кредит для порятунку економіки від краху

Сорос передрік крах євро, якщо європейські лідери не зможуть домовитися на цьому тижні

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...