Бізнес, навіть при владі, ще довго не зможе себе захистити, - Тігіпко

30 березня 2012 в 13:42
Навіть великому бізнесу не вдається домогтися захисту прав своєї власності в Україні, і тому він йде на Кіпр. "Саме в цьому — не виходить пролобіювати. І не вийде ще досить довго", - вважає Тігіпко.
dollar.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Ситуація, коли чи не всі керуючі компанії українських олігархів зареєстровані на Кіпрі виправдовується тим, що в Україні слабке законодавство, яке не захищає права власності великого бізнесу, навіть що належить владі.

Таке переконання в інтерв'ю ZN.UA висловив віце-прем'єр-міністр - міністр соціального розвитку України Сергій Тігіпко.

"Чим Кіпр цікавий? Чому туди йде російський, український бізнес? Там працює англійське право. Там зовсім інші, набагато надійніші умови із захисту власності і, зокрема, міноритарних акціонерів, - говорить Тігіпко. - Поки ми не створили кращих умов, не повинні викручувати руки нашому бізнесу. Багато інвесторів не хочуть укладати угоди в юрисдикції України — вони хочуть, щоб це було англійське право. Тому що нашому праву, правоохоронним органам і судовим інстанціям вони не вірять".

Іноземний бізнес не вірить Януковичу про "рай для інвестицій в Україні"

На питання ZN.UA, невже навіть найбільший бізнес, настільки глибоко зріднений з владою, не може пролобіювати нормальний захист своїх прав власності, Тігіпко відповів:

 "Саме в цьому — не виходить пролобіювати. І не вийде ще досить довго. Якби ви володіли компанією, яка коштувала б, наприклад, 10 млн. дол., невже ви тут її зареєстрували б, повіривши владі, що завтра не виникне жодних проблем? Отак думає і кожен бізнесмен, який цілком обґрунтовано побоюється рейдерства, незрозумілих судів, наїздів силових міністерств і відомств. Тому він намагається убезпечити свою власність. Причому навіть якщо нам удасться ухвалити необхідні закони, створивши в Україні найкращі юридичні умови, все одно бізнес не відразу повірить. Тому що немає ще практики відповідної — в адміністраціях і судах, правоохоронних органах та інших інстанціях".

Повний текст інтерв'ю Юрія Сколотяного з міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Азаров проговорився, звідки виходять мільярди іноземних інвестицій

Американський бізнес в Україні просить захисту від пресингу податкової

Фірташ назвав податківців грабіжниками і рекетирами

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...