Топ Новини

Білорусь слідом за Росією розкритикувала український сир

17 січня 2012 в 14:13
Мінськ висловив невдоволення якістю українського сиру слідом за Москвою.
syr-cheese_nebesnoe.info_.jpg
nebesnoe.info

Міністр сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь Михайло Русий вважає обґрунтованими вимоги Росспоживнагляду до якості українських сирів.

«Підхід має бути один скрізь. Є стандарт, є якість. Є білоруський, український, російський, казахські сири, вони повинні відповідати споживчим якостям і нормативам, які розписані у техрегламенті», - заявив М.Русий агентству «Інтерфакс-Захід».

Міністр підкреслив, що у технічних регламентах, які діють у рамках Єдиного економічного простору, чітко прописані допустимі норми вмісту різних додатків у продуктах харчування: «Ми ставимо жорстке питання, що не повинно бути замінників молочного жиру так званою пальмовою олією ані в морозиві, ані в маргарині, ані в сирах, ніде. Достатньо молочного жиру натурального. Мило має бути милом, а сир повинен бути сиром».

Нагадаємо, раніше голова Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко заявив, що «за четвертий квартал 2011 року відбулося помітне погіршення споживчих властивостей сирів, що постачаються з України». Зокрема, мова йшла про перевищення змісту пальмової олії в сирі, який постачається до РФ низкою українських виробників.

"Особливу тривогу викликає продукція Пирятинського сирзаводу, Великобурлуцького сироробного заводу у Харківській області, Звенигородського сироробного комбінату у Черкаській області та кількох інших", - уточнив Г.Оніщенко.

За його інформацією, постачання на російський ринок здійснюють понад 20 українських сироробних заводів.

Згідно із введеною у середині жовтня 2010 року забороною Россільгоспнагляду, за результатами спільної інспекції, проведеної російським та українськими ветспеціалістами, право на постачання своєї продукції до Росії залишилося тільки у 10 молочних компаній України.

У свою чергу, в АТ "Молочний Альянс", одному з найбільших молочних холдингів України, дивуються з приводу заяви Г.Оніщенка про погіршення якості сирів, що постачаються до Росії низкою українських підприємств, у тому числі Пирятинським сирзаводом, що входить до складу холдингу.
 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...