Топ Новини

Банкір: Зростання курсу долара в травні - тимчасове явище

31 травня 2011 в 09:37
Лібералізація умов роботи для банків на валютному ринку хоча й зумовила певні курсові коливання, однак вони не будуть довготривалими.
valuta_dollar_DSC6456_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Таку думку озвучив голова правління «Правекс-банку» Сергій Наумов під час засідання Фінансового прес-клубу «Валютне регулювання: загрози реальні та уявні», яке 25 травня поточного року провела «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

За словами банкіра, «далі ринок заспокоїться». Говорячи про шляхи дедоларизації вітчизняної економіці, топ-менеджер «Правекс-банку» зауважив, що в Україні було б менше доларових депозитів та кредитів, якби курс американської валюти був більш плаваючим. Як доказ такої позиції експерт навів ситуацію з євро: цю валюту українці не надто використовують як інвестиційний інструмент в т.ч. саме через достатньо значну волатильність.

«Потрібно трохи пустити курс долара у вільне плавання, як рекомендує МВФ. Його потрібно контролювати, але люди не повинні спиратися на догму, що курс долара в Україні буде стабільним довічно», - підкреслив С.Наумов.

Нагадаємо, що зростання курсу долара на міжбанку почалося на початку травня, коли котування перевищили 8 грн за долар. Завдяки продажу валюти Нацбанком наприкінці місяця курс знову знизився до 7,98-7,99 грн за долар. Експерти пов’язували стрибок курсу з частковою лібералізацією валютного ринку, яку здійснив Нацбанк, дозволивши банкам спекулювати валютою.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...