Топ Новини

Банкір: Населення купує долари, бо не довіряє уряду

4 березня 2012 в 04:44
Недовіра до національної валюти прямо пропорційна рейтингу недовіри населення до різних інститутів влади.
dollar_DSC0062_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Недовіра до уряду – одна з основних причин значного попиту населення на іноземну валюту. Таку думку озвучив голова правління «Брокбізнесбанку» Олександр Морозов під час круглого столу «Банківська система у 2012 році: перспективи та виклики».

«Уявіть собі поведінку розумного вкладника. У мене, скажімо, є 1000 доларів, під які я можу отримати 8% річних. Помінявши їх на гривню, а гривня стабільна протягом двох років, я можу отримати 18, а то і 20%. Але я не продаю долар. Все одно це [різниця в ставках по гривневим та валютним депозитам] не є мотивацією для продажу долара...», - зазначив банкір.

«На жаль, треба зазначити, що недовіра до валюти прямо пропорційна рейтингу недовіри населення до різних інститутів влади. На що орієнтують світові рейтингові агентства, визначаючи відповідні рейтинги держав», - додоав він.

За словами Морозова, НБУ не може, опираючись лише на наявний в нього інструментарій, посилити довіру громадян до гривні. «Все що стосується вимог МВФ, Національний банк виконує навіть з перевиконанням плану. А те, що стосується уряду, то тут ми не завжди бачимо адекватну ситуацію. Тому з довірою до національної валюти Національний банк теж не може впоратися самотужки», – підкреслив голова правління «Брокбізнесбанку».

«На мою думку, курс валют – це в основному турбота уряду. НБУ знаходиться у непростій ситуації, тому що історично довелося цим займатися. Але інфляція — це те, чим Національний банк повинен займатися зараз», - додав заступник голови ради директорів «Дельта Банку» Марчин Фіглус.

За словами ж координатора проектів Світового банку в фінансовому та приватному секторі України, Білорусі та Молдови Маріуса Вісмантаса, поточний рік не повинен принести Україні дуже великих катаклізмів. «Стабільність – це головне», – підкреслив представник СБ. Водночас, як зазначив Вісмантас, не можна вважати «плюсом» те, що держава має менше число альтернатив – джерел підтримки, аніж могла б мати.

Читайте також:

Банкир: Спрос на валюту уменьшается

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...