Топ Новини

Банкам доведеться позбутися від "кредитної" залежності

21 травня 2011 в 08:22
dengi_grivni_pachki_DSC3589_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Таку думку в інтерв'ю ZN.UA висловив голова правління банку «Хрещатик» Дмитро Гриджук.

За словами банкіра, зараз доходи від кредитування у більшості банків становлять близько 80% валової виручки, тоді як комісійні доходи і прибуток від супутніх кредитуванню послуг - не більше 20%. При цьому, наприклад, європейські банки з цією проблемою не зіштовхуються, оскільки там доходи від кредитної діяльності не перевищують і 25% валової виручки.
 
«Висновок очевидний: вітчизняним банкам теж доведеться почати активно працювати над розвитком як існуючих, так і нових продуктів і послуг, які могли б розширити їх дохідну базу», - упевнений Д. Гриджук.
 
Зокрема це можуть бути класичні кредитні лінії, факторинг, акредитиви та гарантії, довірче управління грішми клієнтів (але для цього потрібен спеціальний закон), VIP-банкінг, супровід і здійснення клієнтських операцій з цінними паперами, залучення фінансування та підтримка startup-проектів у малому і середньому бізнесі.
 
«Причому збільшення кількості супутніх операцій не підвищує ризики банківської системи, оскільки  більшість таких послуг виявляються за дорученням і за гроші клієнта», - підкреслює банкір.
 
Повний текст інтерв'ю Юрія Сколотяного з головою правління банку «Хрещатик» Дмитром Гриджуком читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».
 
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...