Топ Новини

Азаров: Україна не піде на поступки РФ, консорціум - єдиний шлях вирішення проблеми

20 січня 2012 в 15:01
Ні про які односторонні поступки України в газовому питанні не може бути й мови.
azarov_press_conference2.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Єдиним можливим шляхом виходу з ситуації, що склалася із газопостачанням для України, є створення тристороннього консорціуму - за участю Росії і Євросоюзу - з управління українською газотранспортною системою.

Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров на прес-конференції "Підсумки роботи уряду у 2011 році" у п'ятницю, 20 січня.

"Та пропозиція, яка ще у 2004 році урядом Януковича була розроблена - створення тристороннього газотранспортного консорціуму, який би зняв з країни частину того величезного навантаження із підтримки тієї системи, є єдино можливою. Зараз, нарешті, ми наближаємося до фінішу, до завершального етапу цих переговорів. Мені дуже хотілося б, щоб вони пройшли якомога швидше, бо я знаю реальну ситуацію", - сказав він.

"Ні президент, ні уряд не поступаються національними інтересами. Ні про які поступки односторонні взагалі мова не йде, і тому так важко ідуть переговори (з РФ, - ред.)", - підкреслив М.Азаров.

"Ми маємо вкрай невигідні умови контракту. Ми маємо ситуацію, коли навколо нас будуються газопроводи, і не тільки навколо нас, а й через Туреччину йдуть, наприклад, "Набукко" та інші альтернативні нашій системі постачання газу до Європи", - додав прем'єр.

"Без власника газу - Росії, без того, хто буде купувати цей газ (Євросоюзу), ми ніколи не домовимося і не отримаємо довгострокові гарантії для нашої газотранспортної системи. Адже це колосальні для нас витрати - утримувати цю систему, цю махину, яка була побудована в свій час і була призначена для транспортування 150 млрд кубометрів газу. І якщо вона працює зі зниженою потужністю - це вже збитки для країни", - підсумував М.Азаров.

Як повідомлялося, Україна розраховує на досягнення домовленості про створення тристороннього консорціуму з управління українською газотранспортною системою.

За словами міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка, Україна не розглядає варіант продажу ГТС Російській Федерації, в тому числі за "білоруським сценарієм".

У рамках переговорів щодо створення тристороннього консорціуму Україна виходить з двох принципів: надання гарантій обсягів транзиту російського газу до Європи і залучення інвестицій від європейських міжнародних фінансових організацій для модернізації української ГТС.

Читайте також:
 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...