Топ Новини

Азаров розповів економістам, що буде в Україні після «стабільності»

7 листопада 2012 в 18:58
Ціни на основний український експорт, метал, у жовтні впали ще на 15%, повідомив Азаров і запропонував боротися з кризою в Україні за допомогою вкладення бюджетних коштів у великі інфраструктурні проекти.
azarov_nikolay_ukr_forum_11.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Уряду України протягом 10 місяців поточного року «на тлі світової рецесії» вдавалося утримувати стабільну економічну ситуацію, повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров під час консультацій з провідними українськими економістами.

«Однак, за його словами, на сьогодні, з огляду на продовження несприятливої ​​кон'юнктури на ринку металопродукції, в результаті якої в жовтні зафіксовано зниження цін на 15%, і як наслідок - зменшення припливу валюти в Україну, необхідна ефективна програма розвитку економіки як на довгострокову, так і на короткострокову перспективу», - йдеться в повідомленні прес-служби уряду.

Нагадаємо, що «світової рецесії» поки не зафіксувала жодна з міжнародних фінансових організацій. За підсумками 2012 МВФ очікує зростання світового ВВП на рівні 3,5%.

З метою поліпшення економічної ситуації Азаров запропонував ряд механізмів, серед яких: активне фінансування великих інфраструктурних проектів на основі програм імпортозаміщення, підвищення фінансової ефективності НАК «Нафтогаз України», зважена бюджетна політика, розумна монетарна політика.

За його словами, сьогодні уряд спільно з Національним банком вивчає можливість кредитування проектів, спрямованих на розвиток внутрішнього ринку з можливістю мінімізації відтоку валюти.

Зі своїми пропозиціями щодо розвитку економіки в обговоренні взяли участь перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло, професор кафедри міжнародної економіки Київського національного університету ім. Шевченка Олександр Шаров, директор Фонду Блейзера в Україні Олег Устенко, директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць.

Нагадаємо, що падіння ВВП України почалося в третьому кварталі 2012 року.

Промислове виробництво почало падати ще в грудні минулого року, а у вересні звалилося на 7%.

Читайте також:

Економіка України в III кварталі впала на 1,3%

У МВФ натякнули, що про відновлення кредитування України готові говорити тільки після зміни Кабміну Азарова


Українська економіка: поствиборні вердикти

Рейтингове агентство Fitch попередило Кабмін про обмежений запас часу для проведення реформ після виборів

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...