Азаров пообіцяв знизити акциз на бензин

21 березня 2012 в 10:03
За словами прем'єра, знижений акциз на нафтопродукти буде тимчасовим. Діяти він буде на період "аномально високої" ціни на нафту.
azarov-3.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Кабінет міністрів України планує знизити акциз на бензин і створити умови для ввезення 1 млн тонн нафти, незважаючи на те, що це призведе до втрат доходів бюджету.

Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив на засіданні уряду 21 березня.

Глава уряду зазначив, що такі заходи необхідні для того, щоб підвищити рентабельність переробки нафти на вітчизняних НПЗ в умовах підвищення світових цін на нафту.

Азаров сказав, що знижений акциз на нафтопродукти буде діяти на період "аномально високої" ціни на нафту.

«Нам необхідно гнучко реагувати на такі виклики, оскільки зростають ціни і збільшується ввізне мито на нафту, яка завозиться в Україну. Це робить нафтопереробку на вітчизняних заводах нерентабельною. Через це вже зупинилися нафтопереробні заводи в Лисичанську та Одесі. Зменшився загальний обсяг переробки нафти в Україні», - сказав прем'єр.

При цьому він зазначив, що рішення про зниження акцизів і створення умов для ввезення нафти в обсязі 1 млн тонн є непростими, оскільки призведуть до скорочення доходів бюджету. «Чому я назвав ці рішення непростими? Тому що вони призведуть до втрати частини запланованих доходів бюджету... Однак на іншій шальці терезів - запуск в роботу нафтопереробних підприємств. А це тисячі робочих місць, зарплат людей, відрахувань до Пенсійного фонду і стабільність цін та насичення ринку нафтопродуктами. Це, безумовно, важливо, особливо коли починаються весняно-польові роботи», - сказав Азаров.

Як відомо, за минулий рік акцизний збір на бензин було підвищено на 50%, або на 66 євро/тонна, що еквівалентно 65 коп./літр, і що відповідно стало потужним стимулом зростання цін на бензин у 2011 році. На сьогодні частка податків у ціні бензинів у середньому становить 35%, дизпалива - 22%.

Власники АЗС прогнозують, що при збереженні тенденцій зростання цін на нафту у світі, вартість бензину в Україні може підвищитися до 11,5 грн/л А-95 бензину і 10,5 за л дизпалива.

Читайте також:

В Україні знову здорожчає бензин

ТНК-ВР заявляє про застарілі стандарти якості палива в Україні

Україна з 2008-го втратила 13 млн тонн завантаження нафтопроводів або рік роботи

Пригоди поганого танцюриста в країні поганих діджеїв

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...