Топ Новини

Азаров не бачить альтернативи атомній енергетиці в Україні у найближчі 10-20 років

26 квітня 2012 в 09:08
Глава уряду не покладає великих надій на "зелену" енергетику, зокрема, на сонячні електростанції, і вважає, що Україні потрібно розвивати саме атомні станції.
18-energy_green_zelenaya.jpg
megalife.com.ua

Прем'єр-міністр України Микола Азаров переконаний, що в найближчі 10-20 років в Україні атомна енергетика буде залишатися головним виробником електроенергії, оскільки вироблена на АЕС електроенергія у десятки разів дешевша за альтернативні джерела енергії.

«Для нас у найближчі 10-20 років немає альтернативи атомній енергетиці. Більше того, ми її будемо розвивати», - сказав Микола Азаров на нараді щодо встановлення енергетичної безпеки, яка відбулася в аварійно-технічному центрі ДП НАЕК «Енергоатом» у четвер, 26 квітня.

Глава уряду зазначив, що одна кіловат-година сонячної електроенергії становить 4 грн, тоді як собівартість атомної енергетики у 50 разів дешевша.

До 2030 року 30% енергоносіїв в Україні можна замінити на відновлювані

Разом з тим нагадаємо, що раніше президент Віктор Янукович заявляв, що Україна буде активно розвивати сферу альтернативної енергетики. Зокрема глава держави звернув увагу на значний ресурс розвитку в Україні вітроенергетики і сонячних електростанцій, а також реконструкції існуючих ГЕС. На думку Януковича, цей ринок "дійсно дуже великий і має великі можливості".

Азаров нагадав, що в Україні вже цього року розпочнеться будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС. «Вперше за 20 років незалежності Україна приймає рішення щодо зміцнення своєї енергонезалежності», - сказав Азаров.

Прем'єр-міністр також поставив завдання дотримуватись всіх стандартів безпеки роботи АЕС: «У ядерній енергетиці має стовідсотково дотримуватися безпека, щоб атомні електростанції не несли загрозу для наших громадян».

У зв'язку з цим прем'єр вимагав від міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка і президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського дотримуватися всіх вимог МАГАТЕ з безпеки на атомних електростанціях.

Сонячні електростанції отримали від держави більше інвестицій, ніж всі обленерго разом узяті

«Моя вимога ... дуже проста - всі вимоги МАГАТЕ повинні бути виконані. Всі необхідні регламентні роботи повинні бути виконані якісно і вчасно», - сказав Азаров, підкресливши, що якщо для цього необхідно прийняти рішення про тимчасове виведення з експлуатації якогось енергоблоку на АЕС, уряд таке рішення прийме.

«Якщо для цього треба ухвалити рішення, пов`язане з виведенням із експлуатації того або іншого блоку, уряд такі рішення підтримає, а завдання Міністерства енергетики та вугільної промисловості забезпечити баланс споживання електроенергії у країні», - сказав Микола Азаров.

Читайте також:

Україні нічим пишатися в питанні відновлюваних джерел енергії

Україна буде активно розвивати альтернативну енергетику, — Янукович

Світ витратить на відновлювану енергетику $ 7 трлн до 2030 року

Україна вперше потрапила у рейтинг привабливих для «зелених» інвестицій країн

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Володимир 7 января, 13:42 Легковажне ставлення владних чиновників до атомної енергетики вдарило по Україні зорею Полин, та не навчило. Не вплинула на них і Фукусіма. Найвищі посадовці сповіщають «радісну» новину: кредити на добудову двох атомних блоків виділить нам «щедра» Росія. Від цих «щедрот» українцям дістануться радіоактивні відходи й загибель. А себе росіяни забезпечать роботою. Їхні кредити повернуться в їхню ж кишеню як оплата за проекти, за дешевше європейського але недосконале обладнання, за тепловидільні елементи (твели), на які можна будь-коли безконтрольно піднімати ціни, за добудову блоків. Україна ж довгі роки буде розраховуватися за кредити чистою електроенергією. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Володимир 7 января, 13:33 Собівартість електроенергії від АЕС у 50 разів нижча, ніж від сонячних ЕС??? А ви врахували у собівартості затрати на обслуговування закритих блоків АЕС і ядерних могильників протягом тисячоліть? Наші прапрапра...внуки уже не знатимуть, що таке АЕС, а тисячі років будуть платити за невикористані ними атомні кіловати. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...