Топ Новини

Азаров: Мита на зерно не скасують. Сказано - раз і назавжди

7 вересня 2011 в 11:22
Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров відмовився вносити до порядку денного Кабінету міністрів пропозицію міністра агрополітики Миколи Присяжнюка про скасування мит на експорт зернових.

Про це ZN.UA повідомило джерело у Кабінеті міністрів

За словами прем'єр-міністра, уряд не скасує свого рішення.

 
«Сказано раз і назавжди», - повідомив прем'єр.

Пояснюючи свою позицію, Азаров повідомив присутнім, що скасування мит зменшить держбюджет на 3 млрд грн, що під час підняття мінімальних зарплат є неприпустимим.

Окрім того, прем'єр послався на результати маркетингових досліджень, згідно з якими маржа зернотрейдерів досить висока для ефективного бізнесу навіть з урахуванням мит.

«Так що нема чого приховувати зерно і занижувати експортну ціну», - підсумував прем'єр.

Раніше ZN.UA повідомляло, що зернотрейдери практично перестали вивозити зерно з України, мотивуючи це тим, що не можуть конкурувати з російськими компаніями, оскільки їх зерно мінімум на / т дешевше за українське.

Нагадаємо, що мита на експорт зернових були запроваджені з 1 липня 2011 року: на пшеницю у розмірі 9% від контрактної ціни (але не менше 17 євро / т), кукурудзу - 12% (не менше 20 євро / т), ячмінь - 14 % (не менше 23 євро / т). Держава побоювалася, що через занадто високі ціни у світі, з країни буде вивезено значну частину зерна.

За підрахунками Міністерства фінансів, при прогнозі виробництва зерна у 50 млн т і експорті 24 млн т надходження до бюджету у 2011/12 маркетинговому році можуть скласти більше 4 млрд грн.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...