Авансові платежі щодо податку на прибуток платить "всього лише" кожне 11-те підприємство, - Клименко 5

18 березня 2013 в 14:53

Міністр доходів і зборів стверджує, що майже 90% платників відчувають полегшення - вони подають розрахунки та сплачують податок на прибуток лише у кінці року.

dengi_grivni_prishepka1.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

З 350 тис. підприємств, які сплачують податок на прибуток, авансові платежі необхідно здійснювати лише близько 30 тисячам, стверджує міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

Про це він розповів під час круглого столу "Інвестиційний і бізнес-клімат в Україні очима влади та інвесторів: чи сталися істотні зміни на краще?", проведеного за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) і "Дзеркала тижня. Україна".

"Тобто 90% платників подають розрахунки та сплачують податок на прибуток наприкінці року. Полегшення це для бізнесу? Звичайно, полегшення", - стверджує міністр.

Клименко повідомив, що сьогодні розробляються ініціативи щодо зарахування переплат за дивідендами в рахунок авансових платежів. "Таку ініціативу ми підтримуємо, вона повністю відповідає нашій логіці - потрібно стимулювати підприємства, які в Україні платять дивіденди", - відзначив глава Міндоходів.

Як повідомлялося, за лютий надходження з податку на прибуток до загального фонду держбюджету склали 10,15 млрд грн. За оперативною інформацією Міндоходів, авансові платежі щодо податку на прибуток в структурі надходження податку в лютому склали 33,1%, нарахування податку за IV квартал 2012 року - 57,9%. У січні відрахування бізнесу з податку на прибуток склали 3,92 млрд грн. Тобто сукупно за січень-лютий-2013 вони досягли 14,07 млрд грн, що більш ніж на 20% більше, ніж за цей же період 2012 року (11,475 млрд грн).

За словами старшого консультанта податкового та юридичного відділу PwC Романа Гопція, авансові платежі щодо податку на прибуток на початку року для більшості підприємств, які відповідально підходять до фінансового планування, не представляєють особливих труднощів, адже про відповідні законодавчі ініціативи було відомо ще з літа 2012 року. "У бюджетах на поточний рік ці витрати бізнес вже закладав", - констатує фахівець.

Читайте також:

Янукович схвалив збір податків "авансом"

Голова податкової вважає, що бізнесу подобається сплачувати податки авансом

Податкова після консультацій з експертами не відмовилася від ідеї введення податку з обороту

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
5 коментарів
  • викладач 17 марта, 09:57 Відповідь цілком відповідає стилю "роботи" МОН. Кругова оборона, "честь мундира", монополія на істину в останній інстанції. А якщо би Ви ,шановна Оксана, працювали в навчальному закладі ,то на цей заклад неодмінно і негайно направили б інспекцію. До ДТ руки короткі. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Крот 16 марта, 13:19 а вот если подавляющее большинство преподов "Могилянки" работает одновременно и Нархозе, и в Шевченка, и в КПИ, и Карпенка Карого, и в МАУПе, и в "Кроке", и во Львове, и ещё много где, то как их оценивать? В целом статья - наивняк, автору не стоило выносить свои обиды, да ещё в таких объёмах. Оксана, вы ангажированы и даже видеть не хочете доводы второй стороны. Оправдать можно что угодно при желании. Главное как. У вас - слабо вышло. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Крот 16 марта, 13:07 а вот если подавляющее большинство преподов "Могилянки" работает одновременно и Нархозе, и в Шевченка, и в КПИ, и Карпенка Карого, и в МАУПе, и в "Кроке", и во Львове, и ещё много где, то как их оценивать? В целом статья - наивняк, автору не стоило выносить свои обиды, да ещё в таких объёмах. Оксана, вы ангажированы и даже видеть не хочете доводы второй стороны. Оправдать можно что угодно при желании. Главное как. У вас - слабо вышло. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...