Топ Новини

Арбузов виступав проти санації «Родоводу», але Іванющенко був переконливішим

21 листопада 2011 в 08:37
Глава Національного банку Сергій Арбузов виступав категорично проти санації «Родоводу» за державний рахунок. Проте голова «Родоводу» Юрій Райтбург і його старші колеги Іван Аврамов та Юрій Іванющенко зуміли переконати керівництво країни, що є куди більш ефективними колекторами, аніж генерал армії Валерій Хорошковський.
rodovid_bank_znua_1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це стало відомо в рамках розслідування ZN.UA фінансової афери у «Родовід Банку».

За даними джерел ZN.UA, близьких до НБУ, С.Арбузов аргументував свою позицію конкретними позитивними прикладами. Так, коли «Ощадбанку» передали зобов'язання з виплати боргів вкладникам «Родоводу», то вкладники з такою довірою поставилися до цього кроку держави, що з 3,7 млрд грн зобов'язань, прийнятих на себе «Ощадбанком», на рахунках цієї фінустанови вкладники залишили 1,2 млрд грн - 33% суми зобов'язань.

«Як бачимо, щоб просто виплатити борги вкладникам, не потрібно взагалі утримувати спеціальну банківську установу - краще передати обслуговування боргу у більший і компетентніший державний банк, який дотримується всіх норматив і вимог», - пише автор розслідування.

С.Арбузов навів і другий приклад - активи і частина пасивів «Укрпромбанку» було передано на тендері чинному «Дельта Банку» (голову «Дельти» Миколи Лагуна пов'язують із шефом СБУ Валерієм Хорошковським).

Таким чином, доводив Нацбанк, державі немає ніякої необхідності утримувати збитковий «Родовід» - реалізацію активів і роботу з вкладниками банку краще на вигідних умовах передати іншим фінансовим установам. Це дозволить хоча б припинити нарощувати збитки «Родоводу» і позбавить від неминучих найближчим часом вимог чергового багатомільярдного рефінансування.

«Проте глава «Родоводу» Юрій Райтбург і його старші колеги Іван Аврамов та Юрій Іванющенко зуміли переконати керівництво країни, що вони є куди більш ефективними колекторами, аніж генерал армії Валерій Іванович», - резюмує автор.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю ЗМІ Ю.Іванющенко заявляв, що "просто орендує" у "Родовід Банку" офіс за адресою провулок Рильського,4.

 

Справа «Родоводу» стала предметом розслідування ZN.UA. Детальніше про схеми, осіб і обставини фінансових махінацій у банку читайте у статті Юрія Бутусова «Хто відповість за «Родовід»?».

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...