Топ Новини

Арбузов говорить, що кардинально змінить ситуацію з падінням резервів

12 грудня 2012 в 12:51
За півмісяця, які залишилися до кінця року, НБУ має намір наростити золотовалютні резерви попри те, що майже всі попередні місяці рівень резервів тільки падав.
Arbuzov-1.jpg
Колаж, ZN.UA

Національний банк України має намір нарощувати золотовалютні резерви до кінця року, у той час як протягом 2012 року вони знизилися на 20%, або на ,44 млрд. Про це журналістам заявив глава НБУ Сергій Арбузов.

«Ми до кінця року будемо тільки нарощувати резерви», - заявив глава НБУ.

За словами головного банкіра країни, поповнення резервів стало можливим унаслідок набуття чинності закону про обов'язковий продаж валюти. Окрім того, НБУ у грудні не збирається підтримувати курс гривні за рахунок продажу валюти із золотовалютних резервів.

Позитивним фактором Арбузов назвав і стабілізацію ситуації на валютному ринку, коли населення і фінансові установи вже не намагаються заробити на коливаннях курсу національної валюти.

Надалі Нацбанк розраховує поповнити резерви за рахунок кредиту МВФ у разі успішних перемовин з місією Фонду, яка збирається приїхати в Україну на переговори у другій половині січня.

Як раніше повідомлялося, у листопаді Верховна Рада прийняла закон про обов'язковий продаж 50% валютної виручки, удвічі скоротивши термін повернення валютних коштів.

Окрім того НБУ підтримує ухвалення закону про 10% збір з продажу валюти населенням, хоча проти цієї норми виступає МВФ.

За січень-листопад поточного року золотовалютні резерви знизилися на 20%, або на ,440 млрд. - до ,355 млрд с ,795 млрд на початок року. Більша частина цієї суми, - а саме ,5 млрд - були виплачни МВФ в рамках погашення боргу.

Експерти МВФ прогнозують зниження золотовалютних резервів НБУ до рівня млрд до кінця поточного року і збереження тенденції зниження у 2013-2014 роках. На думку експертів Фонду, негативним тенденціям сприятимуть як внутрішньоекономічні проблеми - зниження експортної виручки, ризики відтоку капіталів - так і об'єктивні зовнішні небезпеки. При цьому дефіцит платіжного балансу в наступному році, згідно зі звітом, може скласти 5,5% ВВП, переважно через великий обсяг імпорту енергоносіїв, а середньорічний показник інфляції - 5%. Обсяг зовнішнього і внутрішнього боргу складе, за розрахунками МВФ, - 65 і 35% ВВП відповідно.

Читайте також:

У МВФ підрахували, що до кінця року НБУ розтратить ще 3 млрд дол резервів

НБУ запасся золотом і заробив на ньому більше 30%

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...