Топ Новини

Аніщенко впевнений, що вже практично владнав проблему із закупівлями ліків

26 серпня 2011 в 15:02
Міністерство охорони здоров'я вже або закупило, або через кілька днів закуповуватиме ліки, проблема за якими стояла останні вісім місяців, повідомив в інтерв'ю ZN.UA міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко.
shpric_medicina_lekarstva_5z_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко.

«На 1 червня із закуплених у 2010 році ліків на суму 1,5 млрд. грн. ми мали залишки ліків у регіонах на суму 564 млн. грн. — це третина. Але з низки програм, у тому числі з імунопрофілактики, гемофілії, в нас були дуже малі запаси. Ми змінили графік проведення торгів, щоб насамперед закупити препарати з критичними залишками. 10 серпня перша партія ліків для хворих на гемофілію — сьомий фактор зсідання крові на суму 5 мільйонів — уже пішла в «Охматдит» і в регіони», - повідомив міністр.
 
О. Аніщенко також запевнив, що проблема з іншими вакцинами буде вирішена до вересня.
 
«Буквально через два-три дні ми закуповуємо вакцину АДС. У вересні поставки підуть у великому обсязі. У серпні ми от римаємо три вакцини. У вересні — ще три. А в жовтні забезпечимо повний комплект вакцин», - пообіцяв він.
 
Ситуацію із закупівлями ліків для гемофілії міністр пояснив затримками в зв'язку зі зростанням цін на них.
 
«Зокрема, на фактор зсідання 8 ціна об’єктивно зросла на 30%. І ми не змогли провести торги згідно із законом про держзакупівлі, оскільки в нашому технічному завданні на тендер зафіксовано нижчу розрахункову ціну. Провели повторний тендер — ціна не знизилася. І ось тепер ми добилися прийняття постанови Кабміну про зареєстровану ціну. Це дозволить нам коригувати ціни відповідно до нашого оперативно оновлюваного реєст ру. Ми провели торги, фактор зсідання 8 для хворих дітей закуплений і скоро надійде за своїм призначенням. Ми заощадили 4 млн. грн. на закупівлях 7-го та 9-го факторів і спрямовували ці кошти на дорожчий — 8-й фактор для дітей. Переможці торгів уже поставляють вакцину, і дитячий 8-й фактор ми отримаємо, щонайпізніше у середині вересня. З дорослим 8-м фактором питання буде закрите трохи пізніше», - сказав глава Мінохоронздоров'я.
 
Нагадаємо, що в Україні донині залишається напруженою ситуація із закупівлею деяких ліків через те, що за попереднього міністра охорони здоров'я тендери не проводилися понад півроку.
 
Детальніше читайте в матеріалі Юрія Бутусова «Хвора тема» в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна»
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...