Ахметов купив 45% акцій "Крименерго"

4 травня 2012 в 08:54
DTEK Holdings ltd придбав 45% акцій «Крименерго» за 256 млн грн.
lines-1.jpg
dtek.com

Конкурс з продажу 45% акцій ПАТ "Крименерго" виграв DTEK Holdings Limited з ціною 256,16 млн грн. Таке рішення було прийнято на засіданні конкурсної комісії Фонду державного майна України (ФДМУ) у п'ятницю, 4 травня.

Компанія Ріната Ахметова перемогла в боротьбі за держпакет свого конкурента - ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» (ЛЕО), підконтрольне Костянтину Григоришину. ЛЕО готове було придбати держпакет за 253,6 млн грн.

Спочатку DTEK Holdings Ltd (Кіпр) запропонував за пакет акцій 246 млн 100 тис. грн, а його єдиний конкурент "ЛЕО" - 246 млн 50 тис. грн. Стартова вартість 45% "Крименерго" становила 246 млн грн.

У ході торгів було проведено 4-крокові підвищення ціни з розміром одного кроку в 2,5 млн грн. У результаті DTEK Holdings Ltd погодилося на ціну 256,1 млн грн, "ЛЕО" не стало пропонувати велику ціну, і конкурсна комісія визнала перемогу DTEK Holdings Ltd.

Зазначимо, що на сьогодні ДТЕК уже володіє 12,49% "Крименерго". Окрім неї, 10,77% акцій енергокомпанії належить Garensia Enterprises Limited (Кіпр), ще 25% акцій обленерго належить НАК "Енергетична компанія України".

Раніше "ЛЕО" і "ДТЕК" змагалися за купівлю держпакету акцій найбільшої у країні енергопостачальної компанії ПАТ "Дніпрообленерго" (Дніпропетровськ), в обох випадках переможцем був ДТЕК.

"Крименерго" експлуатує розподільні електричні мережі Кримського півострова напругою 0,4-110 кВ і надає споживачам регіону послуги з транспортування та постачання електроенергії.

Згідно з умовами конкурсу, його учасник повинен або постачати електроенергію в розмірі не менше 30% від обсягу енергії, що постачається "Крименерго", або контролювати компанію, яка здійснює таку діяльність. Покупець серед іншого має забезпечити погашення заборгованості за закуплену електроенергію відповідно до договорів з ДП "Енергоринок", забезпечити спрямування коштів на виконання інвестиційних програм, технічне переозброєння, модернізацію підприємства. У соціальній діяльності інвестор зобов'язується, зокрема, не створювати заборгованості перед працівниками та забезпечити поетапне підвищення заробітної плати.

Також покупець зобов'язаний до 2014 року розробити план дій з охорони навколишнього середовища з терміном його виконання до 2015 року.

ДТЕК — приватна вертикально інтегрована енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ) Ріната Ахметова. ДТЕК є ключовим гравцем на ринку генерації електроенергії України. Виробничі енергогенеруючі потужності представлені ТОВ «Східенерго», ПАТ «Дніпроенерго», ВАТ «Київенерго» і ВАТ «Західенерго».

Вся електроенергія в повному обсязі постачається на оптовий ринок електроенергії України. Загальна встановлена потужність "Східенерго", "Дніпроенерго", "Київенерго" і "Західенерго" становить 18,2 ГВт. ДТЕК раніше вже придбав пакети акцій "Донецькобленерго" (40% за 467,6 млн грн), "Київенерго" (25% за 450,5 млн грн), "Західенерго" (45,1% за 1,9 млрд грн), "Дніпроенерго" (25% за 1,18 млрд грн).

Читайте також:

Ахметов купив 50% акцій найбільшої енергопостачальної компанії України


Росіяни придбали 50% «Закарпаттяобленерго»

Григоришин купив 50% «Вінницяобленерго», Суркісів не допустили до конкурсу

Росіяни купили ще одну енергокомпанію в Україні

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , УНІАН ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...