Топ Новини

Агентство Fitch обвалило рейтинг Іспанії відразу на три пункти

8 червня 2012 в 08:18
Відразу на три щаблі - з А до ВВВ - знизило суверенний рейтинг Іспанії агентство Fitch. За оцінками експертів, до 2015 року держборг Іспанії може зрости до 95% від ВВП.

Авторитетне рейтингове агентство Fitch знизило кредитний рейтинг Іспанії відразу на три щаблі - з А до ВВВ з негативним прогнозом. Цей крок означає, що найближчим часом рейтинг країни може бути знижено ще значніше. Оголошуючи про своє рішення у четвер, 7 червня, експерти Fitch пояснили його поганою ситуацією з бюджетом Мадрида, а також кризою в іспанському банківському секторі.

За оцінками експертів, реструктуризація і рекапіталізація проблемних банків обійдеться Іспанії у 60-100 млрд євро. Навіть якщо Мадриду доведеться витратити на ці цілі мінімальну суму, тобто 60 млрд євро, держборг Іспанії до 2015 року зросте до 95 відсотків внутрішнього валового продукту (ВВП), вказує Fitch.

У кінці квітня інше рейтингове агентство - Standard & Poor's (S & P) опустило рейтинг Іспанії на два щаблі - з А до ВВВ+. Через кризу, викликану обвалом спекулятивного ринку нерухомості, в іспанських банків накопичилося безліч незабезпечених кредитів.

На думку експертів S & P, до 2013 року втрати іспанських банків складуть від 80 до 112 млрд євро. Без припливу свіжих грошей у багатомільярдних розмірах їм загрожує банкрутство. Глава Єврогрупи Жан-Клод Юнкер 7 червня, однак, знову запевнив Іспанію в тому, що Європа готова надати їй фінансову допомогу.

Читайте також:

МВФ не планує надавати фінансову допомогу Іспанії, заявила Лагард

Євросоюз думає, як допомогти Іспанії

Fitch очікує уповільнення зростання ВВП України в 2012 році до 1,6%

Агентство S & P опустило рейтинг Іспанії відразу на два пункти

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...